Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

NNW Indywidualne – najlepsze rozwiązanie na nieprzewidziane zdarzenia.

Skrót składający się z 3 liter. Pierwsza myśl? ZUS, NIK, PWN. A może myśli wędrują bardziej za Ocean i składają się na litery: CIA czy FBI. Najważniejszy z nich pewnie nie przyjdzie nam od razu na myśl. Skrót, pod którym kryje się właściwie nasze bezpieczeństwo. NNW czyli ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. W jakich sytuacjach się przyda? Co obejmuje i dla kogo jest dedykowane?

Ubezpieczenie NNW – kiedy się przyda?

Polisa NNW z szerokim zakresem ochrony to najlepsza odpowiedź na sytuację nagłego, nieszczęśliwego wypadku. Takiego, który wydarzył się z przyczyn zewnętrznych, niezależnych od nas. To ubezpieczenie od następstw takich zdarzeń, którymi mogą być np. uszkodzenia ciała. Powrót do zdrowia po takim zdarzeniu mierzony jest wywczas w dwóch jednostkach: czasu i środków pieniężnych. Dlatego warto mieć NNW – Indywidualne dla dorosłych czy ubezpieczenie NNW szkolne, o którym więcej przeczytasz tutaj: https://www.compensa.pl/ubezpieczenie/nnw-szkolne/. Taka polisa da całodobową ochrona w życiu prywatnym i zawodowym. Co ważne, ochrona działa na całym świecie.

Co znajduje się w zakresie ubezpieczenia NNW?

NNW Indywidualne w podstawowym zakresie w ubezpieczeniu Compensy to świadczenia z tytułu:
– trwałego uszczerbku na zdrowiu po nieszczęśliwym wypadku
– poważnego urazu po nieszczęśliwym wypadku.

Trwały uszczerbek dotyczy uszkodzeń ciała, zaburzeń jego ważnych funkcji. Przykład? Uszkodzenie kręgosłupa, złamanie ręki czy nogi, zwichnięcia stawów. Poważny uraz wiąże się z kolei z utratą części ciała lub upośledzeniem działania organizmu. Przykładem może być utrata jednej z kończyn, utrata słuchu czy wzroku.

Jak wybrać NNW?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków daje wiele możliwości rozszerzenia zakresu ochrony. Wśród nich są takie świadczenia jak:
– zwrot kosztów leczenia, rehabilitacji, operacji plastycznych po nieszczęśliwym wypadku
– świadczenie w przypadku poważnego zachorowania (np. stwardnienie rozsiane, guz mózgu, udar, paraliż zawał serca czy nowotwór złośliwy).

Taką polisę można również rozszerzyć o OC w życiu prywatnym, które zabezpieczy finansowo w przypadku wyrządzenia szkody innej osobie. Dowiedz się, jakie jeszcze możliwości ochrony daje ubezpieczenie NNW. Warto sprawdzić wszystkie możliwości rozszerzenia tej ochrony, jakie mamy w ramach polisy NNW poza jej podstawowym zakresem. Przykładem może być zwrot kosztów remontu w przypadku konieczności dostosowania mieszkania przy niepełnosprawności, będącej skutkiem nieszczęśliwego wypadku

Dla przedsiębiorców, właścicieli małych firm, dla przedstawicieli wolnych zawodów.

Ubezpieczenie NNW to również świetne rozwiązanie dla właścicieli małych firm czy osób, które pracują na umowie B2B. W obliczu takiej sytuacji zawodowej ogromna ilość spraw jest na Twojej głowie. Samozatrudnienie, prowadzenie nawet małego biznesu to duża satysfakcja i odpowiedzialność. Podejmowanie decyzji biznesowych i obowiązki księgowe, jak np. samodzielne rozliczenie kosztów swojej pracy. To również konieczność wyboru odpowiedniego ubezpieczenia. Polisy, która zabezpieczy finansowa nas i rodzinę przed skutkami nieszczęśliwego wypadku.

W zakresie NNW Indywidualnego znajduję się np.
– zasiłek dzienny przy niezdolności do pracy  lub nauki (krótkotrwałej, 100 dni) po nieszczęśliwym wypadku
– pomoc w sytuacji, gdy wypadek wymusi zmianę kwalifikacji zawodowych (np. zwrot kosztów szkoleń).

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx