Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Nowe trendy w rekrutacji – jak technologia wpływa na poszukiwanie idealnych kandydatów?

Nowe technologie wkraczają do niemal wszystkich dziedzin naszego życia. Nic dziwnego, że branża HR, w której decydują się losy zawodowe milionów osób, w której decydują się losy zawodowe milionów osób, również chętnie z nich korzysta. Przedsiębiorstwa widzą w tym ogrom możliwości i liczą, że wspomoże to odnalezienie pracowników o odpowiednich kompetencjach. Oto kilka przykładów dotyczących rekrutacji!

Dopasowania przez sztuczną inteligencję

Rekruterzy poszukujący właściwych kandydatów do pracy dotychczas wybierali spośród odpowiedzi udzielonych na ogłoszenia na portalach typu job board lub posługiwali się metodą direct search, wybierając spośród kandydatów pasywnych. Nowe technologie pozwalają oszczędzić mnóstwo czasu i połączyć oba rozwiązania. Jak to możliwe?

Dobrym przykładem jest aplikacja Woonti – centrum pracy dla fachowców poszukujących zatrudnienia za granicą. Przedstawiciele biznesu oraz rekruterzy publikujący ogłoszenia na Woonti mogą skorzystać z rekomendacji przygotowanych przez inteligentny algorytm, analizujący kandydatury użytkowników aplikacji. Narzędzie może funkcjonować w ten sposób, ponieważ kandydaci zamiast tradycyjnego CV wypełniają swój szczegółowy profil zawodowy. To spora oszczędność czasu, przy czym wykorzystanie AI nie wyklucza tradycyjnej analizy zgłoszonych aplikacji.

Badanie rozwoju kompetencji

Systemy do badania i rozwoju kompetencji zastępują tradycyjne assessment center, odbywający się w siedzibie firmy. Kandydaci, w tym przypadku zainteresowani stanowiskami menadżerskimi, rozwiązują testy w formie gier. Podobne narzędzia wykorzystują również rekruterzy w branży IT. Oczywiście żadna technologia nie jest nieomylna, jednak systemy badania kompetencji pozwalają jeszcze lepiej przyjrzeć się kandydatowi, a test może odbyć się online.

Applicant tracking system (ATS)

Elektroniczne systemy wsparcia rekrutacji pracowników – applicant tracking system (ATS) to kolejne narzędzie ułatwiające pracę rekruterom. Na czym polega udogodnienie? Dzięki takim narzędziom setki, a nawet tysiące CV trafiają na jednolity formularz – zupełnie jak we wspomnianym profilu zawodowym Woonti. Stanowi to ogromne udogodnienie w trakcie wstępnej analizy kandydatów i porównywania ich kompetencji.

Branża HR jest gotowa na trwające zmiany technologiczne, co powinno przynieść korzyści zarówno przedsiębiorstwom, jak i kandydatom!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx