Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2023

Obsługa prawna firm w zakresie prawa gospodarczego – na czym polega i co obejmuje?

Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Mniejsze i większe firmy potrzebują jednak dobrego wsparcia prawnego – w razie potrzeby należy skierować się do kancelarii adwokackiej, oferującej pomoc w zakresie prawa gospodarczego. Kiedy warto z niej skorzystać?

Obsługa prawna firm w zakresie prawa gospodarczego może się okazać niezwykle pomocna bez względu na rodzaje spółek, staż działania na rynku czy ilość zatrudnionych pracowników. Czym dokładnie zajmują się specjaliści działający w tej branży i kiedy ich pomoc będzie niezbędna?

Czym jest prawo gospodarcze?

Zgodnie z definicją prawo gospodarcze obejmuje szereg regulacji dotyczących przedsiębiorstw. To zespół norm określających status prawny przedsiębiorców oraz stosunki prawne związane z prowadzoną przez nich działalnością gospodarczą. Za podmiot prawa gospodarczego może zostać uznany każdy przedsiębiorca oraz jego kontrahent (także osoba fizyczna nieprowadząca działalności).

Z obsługi prawnej działającej w zakresie prawa gospodarczego może skorzystać każda osoba, która prowadzi firmę lub dopiero chce ją założyć.

Obsługa prawna firm w zakresie prawa gospodarczego – oferta

Kancelarie adwokackie zajmujące się prawem gospodarczym obsługują klientów biznesowych na różnych płaszczyznach ich działania:

  • pomagają tworzyć umowy i kontrakty;
  • wspierają negocjacje związane z zawieraniem i wykonywaniem umów;
  • współpracują z doradcami podatkowymi, komornikami sądowymi, notariuszami i rzeczoznawcami, aby udzielać klientom najlepszych rad i wsparcia;
  • reprezentują firmy w sądach, skutecznie dochodząc roszczeń lub odpierając zarzuty kierowane przeciwko małym i średnim przedsiębiorstwom;
  • opracowują i wdrażają regulacje z zakresu prawa pracy, przeciwdziałając mobbingowi i dyskryminacji;
  • pomagają w tworzeniu spółek, bieżącej obsłudze organów oraz fuzjach czy przejęciach;
  • przygotowują dokumenty związane z emisją papierów wartościowych.

I wiele innych, w zależności od aktualnych potrzeb przedsiębiorcy.

Obsługa prawna firm w zakresie prawa gospodarczego – dla kogo?

Obsługa prawna firm w zakresie prawa gospodarczego kierowana jest zarówno do przedsiębiorców, którzy aktualnie zmagają się z problemami prawnymi, jak i do tych, którzy chcą po prostu wybrać najbezpieczniejsze w kontekście prawa i najkorzystniejsze ścieżki dalszego rozwoju firmy. Większość kancelarii adwokackich stawia na wieloletnią, długoterminową współpracę, wspierając prawnie swoich klientów przez cały okres trwania ich działalności.

Dlaczego warto korzystać z obsługi prawnej firm?

Każdy przedsiębiorca chcący samodzielnie zajmować się prowadzeniem firmy również od strony prawnej, musi zapoznać się z szeroką gamą ustaw i aktów normatywnych. Czeka go zapoznanie się z przynajmniej kilkudziesięcioma aktami prawnymi, do których corocznie wprowadzane są zmiany. Profesjonalne wsparcie zapewnia bezpieczeństwo, stabilność i oszczędność czasu.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx