Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

Jakie zalety mają kołdry wełniane? Kiedy warto się na nie zdecydować?

Przed laty kołdry wełniane spotkać można było w niemal każdym domu. Są one bardzo ciepłe i zapewniają idealne warunki do snu nawet w najbardziej mroźne dni. Obecnie znowu wracają do łask. Co warto o nich wiedzieć? Jakie są ich największe zalety? Kiedy kołdry wełniane to najlepszy wybór?

Kołdry wełniane – czym się cechują?

Czym właściwie są kołdry wełniane? Pościel z wełny zazwyczaj nie ma wyraźnego wypełnienia i poszycia. Inaczej jest w przypadku kołder puchowych, które mają otoczkę wypełniona puchem. Kołdry puchowe z kolei składają się z kilku warstw materiału bazującego na naturalnym runie zwierzęcym. Większość osób rekomenduje spanie pod taką kołdrą bez dodatkowej poszewki. Wtedy skóra ma nieustanny kontakt ze skórą.

Kołdry wełniane mogą być wykorzystywane zarówno przez osoby dorosłe, jak i przez dzieci. Sporą ofertę tego typu produktów znaleźć można w ofercie sklepu internetowego https://maleni.pl/koldry-narzuty/.

Kołdry wełniane – jakie są ich najważniejsze zalety?

Przede wszystkim kołdry wełniane są bardzo ciepłe. Trudno o lepszy wybór na zimę. Jednak sprawdzają się doskonale także latem. Wełna ma bowiem zdolność do termoregulacji. W chłodniejsze dni ogrzewa, a w upały delikatnie chłodzi. Kołdry wełniane trzeba więc uznać za produkty wielosezonowe.

Niektóre osoby zaskoczyć może fakt, że kołdry z wełny są przyjazne dla alergików. To zasługa obecnej w wełnie lanoliny – naturalnego tłuszczu zwierzęcego. Dzięki niemu kurz nie dostaje się do środka okrycia. Kołdrę wystarczy więc wyprać, aby usunąć z niej ewentualne alergeny. Przy okazji lanolina to dość nieprzyjazne środowisko dla rozwoju roztoczy i drobnoustrojów różnego rodzaju.

Spotkać się też można z opinią, że kołdry wełniane to wyroby prozdrowotne. Są polecane np. reumatykom, bo mają łagodzić bóle stawów i kończyn. Poprawiają krążenie krwi i zmniejszają napięcie.

Oprócz tego wełniane kołdry wykazują właściwości higroskopijne. Co to oznacza w praktyce? Doskonale odprowadzają wilgoć. Wełna świetnie przepuszcza powietrze, co jest zasługą zdolności włosia do rozszerzania i kurczenia. Dzięki temu skóra może przez cały czas swobodnie oddychać. Na końcu warto wspomnieć o tym, że pod kołdrą wełnianą się po prostu dobrze śpi. Jest ona miła, delikatna i przyjemna w dotyku. Zapewnia wszystko to, co jest potrzebne ludzkiemu organizmowi do wypoczynku na najwyższym poziomie. Duża w tym zasługa tego, że kołdra wełniana nie odkształca się i nie gniecie.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx