Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Gotowe firanki na przelotkach – odkryj ich różnorodność i dowiedz się, gdzie ich szukać

Zastanawiasz się nad tym, w jaki sposób udekorować swoje okna? Choć możliwości w tym zakresie jest wiele, to do najchętniej wybieranych należą z pewnością gotowe firany na przelotkach. To rozwiązanie o wielu zaletach, które obecnie dostępne jest w naprawdę efektownych odsłonach. Czym charakteryzują się firanki na przelotkach i gdzie szukać najciekawszych? Czytaj dalej i sprawdź, czy to opcja dla Ciebie!

Firany na przelotkach, czyli właściwie jakie?

Jeżeli nie masz doświadczenia w tworzeniu okiennych dekoracji, to być może teraz zastanawiasz się, czym właściwie są firany na przelotkach. Otóż przelotki to nic innego jak zamocowane w firanie pierścienie, które nakłada się na karnisz. Dzięki nim wieszanie firany jest naprawdę proste i zajmuje zaledwie kilka chwil.

Oczywiście, aby zawieszenie firan na przelotkach było możliwe, potrzebny jest odpowiedni karnisz. Tego rodzaju dekoracje pasują jednak do większości karniszy w kształcie rurek, a zatem nie powinno stanowić to większego problemu.

Dlaczego warto zdecydować się na firany na przelotkach?

Miłośnicy pięknych okiennych dekoracji uwielbiają firany na przelotkach za wygodę użytkowania. Jak już wiesz, ich zawieszenie jest naprawdę szybkie i proste. Co więcej, przy tego rodzaju dekoracji nie musisz martwić się tym, czy firana wisi prosto. Nie ma też konieczności jej marszczenia, bowiem materiał sam układa się w stylowe fale. Ponadto, ze względu na to, że karnisz przechodzi przez kółka umieszczone w materiale, nie ma ryzyka, że firana się zerwie. To więc funkcjonalne rozwiązanie, które doskonale sprawdza się w wielu miejscach. Z pewnością docenią je też rodzice małych dzieci czy właściciele zwierząt domowych.

Dużym atutem gotowych firan na przelotkach jest także ich szeroka dostępność. W sklepach czeka na Ciebie wiele niedrogich, a zarazem oryginalnych modeli, wśród których na pewno znajdziesz coś, co wpadnie Ci w oko.

Różnorodność firan na przelotkach – co masz do wyboru?

Wbrew pozorom firany na przelotkach nie ograniczają się jedynie do klasycznych, białych i jednolitych tkanin. Obecnie na rynku znajdziesz je w naprawdę wielu efektownych, soczystych kolorach, przeróżnych tkaninach, a nawet w wariantach wzorzystych czy w formie firan makaronów. To najlepszy dowód na to, że dekoracje okienne wcale nie muszą być nudne. Co więcej, odpowiednio dopasowane do wnętrza mogą stać się jego doskonałą ozdobą i naprawdę mocnym punktem aranżacyjnym.

Gdzie sprawdzą się firany na przelotkach?

W zasadzie jedyną kwestią, która ogranicza Cię w wykorzystaniu firan na przelotkach, jest to, czy posiadasz odpowiedni karnisz. Jeżeli tak, to taka oprawa okna sprawdzi się w niemal każdym pomieszczeniu. Na rynku bez trudu znajdziesz warianty idealne do sypialni czy salonu, ale także pokoju dziecięcego, czy też kuchni. Firana na przelotkach może zawisnąć na klasycznym oknie, ale nic nie stoi też na przeszkodzie, by osłaniała okno balkonowe lub tarasowe.

Jak dopasować odpowiednie firany na przelotkach?

Dobieranie firan na przelotkach nie różni się specjalnie od dobierania firan na taśmie. Znaczenie ma oczywiście długość. W tym wypadku liczy się ją od karnisza do podłogi lub np. od karnisza do parapetu, jeśli dekoracja ma być krótsza. Jeżeli zaś chodzi o szerokość, to z reguły zaleca się, by zmierzyć długość karnisza i pomnożyć ją razy dwa. Dzięki temu materiał będzie ładnie się układał i stworzy subtelne fale.

Gdzie kupić oryginalne firany na przelotkach?

Jak już wspomnieliśmy, wybór firan na przelotkach jest dziś naprawdę duży. Trzeba jedynie wiedzieć, gdzie ich szukać. W tej kwestii zdecydowanie najlepszą opcją okazuje się internet. W sklepach online czekają na Ciebie firany we wszystkich kolorach tęczy i przeróżnych wzorach – doskonałym tego przykładem jest chociażby oferta e-sklepu Art Home Design. Wybierając dekoracje okienne online, pamiętaj, by dobrze dopasować ich wymiar. Warto przyjrzeć się także renomie samego sklepu i opiniom innych klientów o oferowanych produktach

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx