Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

3 powody, dla których lepiej kupić wózek retro od nowoczesnego

Stoisz przed wyborem pierwszego wózka dla swojego malucha? Szukasz ciekawych modeli, które sprawią, że będziesz się wyróżniać na ścieżce spacerowej? A może masz dość nudnych, szarych akcesoriów dla dzieci i chcesz postawić na coś interesującego? Dobrym wyborem może być wózek vintage! Te modele znacznie się różnią od klasycznych pojazdów. Sprawdź 3 powody, dla których warto się na nie zdecydować.

Wózek dziecięcy retro ma nietypowy design i przyciąga wzrok

Obok wózka retro zdecydowanie trudno przejść obojętnie. Ten model ma bardzo nietypowy design. Wyróżniają go:

  • duża półokrągła budka z obszernym daszkiem,
  • metalowa, prosta konstrukcja,
  • duże, pompowane, stalowe koła,
  • dekoracyjne amortyzatory,
  • metalowy koszyk.

Obecne modele retro, np. z oferty Danex24, przypominają dawne wózki, którymi wożono dzieci w latach 80. i 90. XX wieku. Tym samym wyróżniają się na ulicy i z daleka przyciągają wzrok. To sprawia, że np. Twoi sąsiedzi będą mogli łatwo zapamiętać, do kogo należy wózek i w razie problemów poinformują np. o kradzieży lub innych incydentach.

Wózek retro ma obszerną gondolę i zapewnia komfort podczas jazdy

Wózki retro to świetny wybór, zwłaszcza dla dzieci o nieco większych gabarytach. Gondola jest długa i szeroka, więc pociecha ma dużo miejsca, aby się wygodnie ułożyć. Docenisz to zwłaszcza zimą, gdy trzeba wozić maluchy w grubych kombinezonach pod kołderką. Dzięki temu, że wózek jest duży, nie trzeba ściskać dziecka.

Duża gondola pozwala dłużej przewozić pociechę w pozycji na płasko.  Leżenie na prosto ma znaczenie zwłaszcza podczas snu. W takich warunkach kręgosłup malucha ma optymalne warunki do rozwoju. W rezultacie pociecha nie wykształci niewłaściwych nawyków.

Wózek retro 3w1 może być używany nawet do 4. roku życia

Dawniej pojazdy dla dzieci miały wyłącznie gondolę. Obecne modele mają w zestawie nie tylko głęboki wózek, ale także spacerówkę, a niektóre nawet foteliki samochodowe. A zatem można korzystać z jednego pojazdu do osiągnięcia przez dziecko 15 kg, czyli ok. 4 lat.

Gondolę i lekką spacerówkę montuje się na “klik”, dzięki czemu można szybko i łatwo dostosować wózek do malucha. To wygodne rozwiązanie, jeśli Twoja pociecha nagle zaczęła siadać lub wstawać. Za jednym kliknięciem szybko zmienisz wózek głęboki na spacerowy i zapewnisz pociesze bezpieczne warunki do spacerowania.

Wózek retro to doskonały wybór, jeśli lubisz oryginalne rzeczy. Jednocześnie pamiętaj, że tego typu modele zostały znacznie udoskonalone! Przy rączkach znajdują się uchwyty na torbę, a przy kołach są solidne hamulce. Dzięki temu korzystanie z wózka jest komfortowe zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx