Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Jakie zabawki drewniane wybrać?

Odwiedzając sklepy z artykułami dziecięcymi, na pewno spotkasz się z bogatą ofertą zabawek. Dzięki temu możesz zdecydować, które produkty będą odpowiednie dla Twojego maluszka. W zależności od jego wieku mogą sprawdzić się np. drewniane klocki, puzzle, układanki, czy zabawki edukacyjne. Od pewnego czasu na nowo popularność zyskują drewniane zabawki, które są lepszym zamiennikiem tych plastikowych. Przekonaj się, jakie zabawki drewniane wybrać!

Dlaczego warto wybrać zabawki drewniane?

To, co rzuca się jako pierwsze w oczy, gdy spojrzysz na zabawki drewniane, to ich budowa. Jest ona maksymalnie prosta i solidna. Takie zabawki nie dostarczają najmłodszym wszystkich możliwości zabawki. Oznacza to, że maluch musi zacząć kreatywnie myśleć i sam znaleźć najlepszy dla siebie sposób zabawy. Dla rodziców szczególnie ważna jest kwestia bezpieczeństwa – zabawki z drewna nie mają zbyt wielu małych elementów, więc nie ma ryzyka, że dziecko je połknie. Takie ryzyko, niestety dość spore, jest w przypadku zabawek plastikowych. 

Kupując drewniane zabawki, nie spotkasz się także z ostrymi krawędziami, które mogłyby odpowiadać za rozcięcie skóry dziecka. Są także tworzone z naturalnego materiału, więc istnieje niewielkie ryzyko zatruć i alergii. Koniecznie trzeba wspomnieć o braku zasilania. Zabawki plastikowe często wyposażone są w niewielkie baterie, a ich wielkość zachęca najmłodszych do połknięcia. Oznacza to też brak jakichkolwiek dźwięków, a to gwarancja właściwego rozwoju wyobraźni i kreatywności i … braku bólu głowy u rodzica. Co więcej, zabawki z drewna są właściwie niezniszczalne!

Drewniane zabawki edukują i rozwijają najmłodszych – co jeszcze?

O środowisko warto dbać – wie o tym chyba każdy. Warto też wybierać zabawki, które są przyjazne dla środowiska, a takie właśnie są zabawki drewniane. Dodajmy, że nie mają one zasilania bateriami, co jest dodatkowym plusem. Drewniane zabawki świetnie nadają się do wspólnej zabawy. Dzięki nim nawiązywanie kontaktów między dziećmi może być prostsze. Jeśli poszukujesz zabawki, która zaangażuje Twoje dziecko w długą zabawę, zapewniamy, że drewniane zabawki takie jak np. drewniane kostki edukacyjne, układanki, klocki czy puzzle sprawdzą się idealne. Są one dużo lepszą opcją niż głośne, świecące na różne kolory zabawki, przez które najmłodszym trudniej się skupić i skoncentrować na zabawie. Wybierz zabawki z drewna i zapewnij swojemu maluchowi nieco odpoczynku od bodźców, na które jest wystawiony każdego dnia. 

Tak naprawdę dzięki zabawkom drewnianym Twój maluch może zyskać nieco czasu dla siebie, choć oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby bawił się nimi wspólnie z innymi dziećmi, co korzystnie wpływa na umiejętności społeczne. Jeśli jesteś zainteresowany bestsellerowymi zabawkami z drewna dla dzieci, przyjrzyj się bliżej ofercie na stronie https://nunukids.pl i takim produktom jak np. drewniana edukacyjna kostka manipulacyjna NunuKids, drewniana tablica manipulacyjna NunuKids czy drewniana toaletka z akcesoriami NunuKids. 

Zakup drewnianej zabawki dla dziecka – na co musisz zwrócić uwagę?

Kiedy już podejmiesz decyzję, że chcesz kupić swojemu maluchowi drewniane zabawki, koniecznie zwróć uwagę na kilka kwestii. Jedną z najważniejszych jest wiek. Na każdym opakowaniu musi znajdować się informacja, dla jakich grup wiekowych jest przeznaczona dana zabawka. Oczywiście możesz zainteresować się także marką produktu – sporo rodziców wybiera jedynie produkty tej marki, do której ma pełne zaufanie. 

Oczywiście zwróć uwagę także na to, aby zabawki z drewna wyróżniała prostota wykonania. Powinny one również pełnić funkcję edukacyjną i dbać o rozwój najmłodszych. To z kolei wiąże się z tym, że świetną zabawką dla każdego dziecka mogą być układanki, czyli przedmioty, które ćwiczą pamięć, rozbudzają wyobraźnię i ćwiczą zdolności motoryczne dziecka. Układanki drewniane to idealna propozycja na start.

NunuKids może zaproponować mnóstwo drewnianych zabawek, które zachęcą każde dziecko do długiej zabawy i rozwijania swojej wyobraźni. W sklepie online znajdziesz m.in. drewniane kuchnie, domki dla lalek, toaletki czy zabawki manipulacyjne. Z takimi zabawkami Twój maluch będzie miło spędzał czas, a Ty będziesz miał pewność, że bawiąc się, przy okazji rozwija się i zdobywa nowe umiejętności. 

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx