Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Kwiaty na przeprosiny: Które kwiaty są najlepsze na przeprosiny?

Każdy z nas zna tę sytuację: po kłótni z ukochaną osobą, chcemy naprawić wszystko. Kuszącym pomysłem jest uniknięcie niezręcznych rozmów poprzez wybranie i wysłanie wykwintnego bukietu, który oznacza „bardzo mi przykro”. Jeśli chodzi o dostawę kwiatów w Warszawie, to właśnie stolica jest najlepszym miastem, w którym można znaleźć idealną aranżację, która mówi wszystko bez słów. Aby to zrobić, skorzystaj z usługi Flowwow; ale najpierw przyjrzyjmy się kultowym okazom, które mówią o żalu.

Najlepsze kwiaty na przeprosiny dla partnera

Przepraszając drugą połówkę, zwróć uwagę na kilka czynników:

 1. Wybierz kolor przetłumaczony jako „wybacz mi”.

Według ekspertów w dziedzinie psychologii kolorów, żywe bukiety i intensywne odcienie mogą być irytujące, co czyni je złym wyborem do wyrażania skruchy. Różowy odcień oznacza romantyzm i radość, więc nie może w pełni pokazać szczerości twoich doświadczeń. Jaskrawoczerwone kwiaty, dobrze znane synonimy namiętności, mogą wywołać wściekłość; zrozpaczony odbiorca raczej nie będzie skłonny rozważać romansu.

Dlatego poniższe odcienie są najlepszym wyborem:

 • Biały: symbol szczerości, bezpośredniości i czystości.
 • Niebieski: gest pojednania, głębokich więzi i wierności.
 • Żółty: znak życzliwości, radości i ciepła. W niektórych kulturach jasnożółte kwiaty oznaczają „rozstanie”, więc wybierz jasnożółte odcienie, gdy prosisz o przebaczenie.
 • Brzoskwiniowy róż: reprezentacja troski i empatii.
 1. Nie przesadzaj z designem.

Prosty, klasyczny bukiet o zaokrąglonym lub wydłużonym kształcie jest idealny na przeprosiny. Uważaj, aby nie wybierać asymetrycznych bukietów lub niezwykle wyrafinowanych kompozycji; lepiej zachować je na czas, gdy relacje między tobą a ukochaną osobą zostaną naprawione.

Kreatywną alternatywą jest kompozycja kwiatowa w kopercie, pudełku lub pudełku na kapelusze. Te prezenty nie wymagają odpowiedniego wazonu; zawierają już piankę kwiatową, aby zachować trwałość bukietu.

 1. Róże: bezwarunkowa miłość, czułość i troska

Jeśli nie masz pewności, które kwiaty z pewnością rozgrzeją serce ukochanej osoby po ostrej kłótni, postaw na róże. Kultowym i uniwersalnym pomysłem jest wyjątkowy bukiet z białych, kremowych, jasnożółtych lub różowych róż. Taki bukiet pokazuje szczerą skruchę i chęć naprawienia krzywd.

 1. Lilie: Pokora i prawdziwe oddanie

Białe lilie oznaczają podziw i wyrażają głębokie zauroczenie zaletami odbiorcy. Bukiet tego typu sugeruje głęboki żal z powodu nieprzyjemnej sytuacji, wskazując na chęć pozostania wiernym partnerowi.

 1. Wiosenne kwiaty: nowe początki, spokój i przebaczenie

Każdy wiosenny kwiat jest doskonałym wyborem do naprawienia krzywd, ponieważ oznacza nowe początki w życiu. Podarowanie tego typu kompozycji przenosi związek na nowy poziom intymności i szacunku. W przypadku bukietu wiosennych kwiatów warto rozważyć następujące odmiany:

 • Hiacynty: rozgrzewające serce niebieskie okazy, symbole wiecznego pokoju, końca wszelkich kłótni i kłopotów. Chociaż są odpowiednie dla ukochanej osoby, stanowią również wyjątkową niespodziankę dla bliskich przyjaciół i krewnych.
 • Tulipany: białe odmiany są optymalne do przepraszania i wyrażania szczerego żalu. Fioletowe wyrażają chęć zrozumienia ich życzeń i aspiracji.
 • Konwalie: najlepszy wybór do wyciągnięcia gałązki oliwnej. Zaoferuj, że zapomnisz o wszystkich dawnych krzywdach i zaczniesz od nowa, wysyłając oszałamiającą aranżację z tymi okazami.
 1. Aby przeprosić chłopaka, pomyśl o storczykach

Tak, nie tylko dziewczyny potrafią cieszyć się na widok pięknej kompozycji kwiatowej po emocjonalnej kłótni. Jeśli chcesz kupić wspaniały bukiet dla swojego chłopaka w ramach pojednania, spójrz na te trzy odmiany:

 • Irysy: czysto męskie kwiaty, będące symbolem siły i odwagi.
 • Anturium: symbole męskiej siły i atrakcyjności, które stanowią spektakularne komplementy, gdy nadejdzie czas, aby zadeklarować swoje romantyczne uczucia do niego.
 • Storczyki: kwiaty wyrażające podziw i chęć zbliżenia się do ukochanej osoby. Dla mężczyzn wybierz ciemniejsze odcienie orchidei: fioletowy, ciemnożółty lub pręgowany.
 1. Żółte róże: Najlepsze kwiaty, by przeprosić przyjaciela.

W romansach kolor żółty jest trudny do wykorzystania, ale przeprosiny prawdziwego przyjaciela wymagają bukietu róż w żywym odcieniu żółci. Kwiaty te są uważane za oznakę głębokich więzi przyjaźni, szacunku i radości; z pewnością zaskoczą odbiorcę i podniosą go na duchu nawet po zaciętej kłótni.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA:

 1. Czy kwiaty są odpowiednie na przeprosiny?

Oczywiście, że tak. Jeśli masz trudności i boisz się prosić o wybaczenie, bukiet kwiatów może pomóc Ci wyrazić żal i chęć rozpoczęcia od nowa.

 1. Jak wyznać grzechy za pomocą kwiatów?

Każdy kwiat i każdy odcień koloru ma swoje znaczenie. Nie ma jednak potrzeby ich rozszyfrowywania: wystarczy zamówić dostawę kwiatów i poprosić kwiaciarnię o dołączenie kartki z prostą i szczerą wiadomością dla odbiorcy.

 1. Co należy napisać na bileciku do bukietu z przeprosinami?

Zwykle na pocztówce pisze się tylko jedno słowo: „Przepraszam”, aby ukochana osoba zrozumiała, co się stało i zaakceptowała wyrażony przez Ciebie żal. Nie wahaj się jednak puścić wodze fantazji i skorzystać z oryginalnych pomysłów na kartkę z przeprosinami.

 1. Co powiedzieć wręczając bukiet kwiatów?

Gdy wręczasz kwiaty osobiście, dołącz do nich krótką emocjonalną przemowę: prośbę o wybaczenie lub szczere wyznanie smutku. Jedyną osobą, która może właściwie wyrazić swój żal, jesteś Ty sam, po czym to do odbiorcy należy zadośćuczynienie. Staraj się więc mówić prosto z serca, a na pewno wszystko będzie dobrze.

 1. Jaki jest najlepszy prezent, aby powiedzieć „przepraszam”?

Każda okazja wymaga wyjątkowego wyboru w zależności od powagi sporu i tego, jak stresujące było to dla danej osoby. Pomyśl o prezencie, który z pewnością rozweseli ukochaną osobę i pomoże jej wybaczyć i zapomnieć.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx