Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Dlaczego warto spędzić urlop na Mazurach?

Do najczęściej wybieranych kierunków urlopowych w Polsce należą góry, Morze Bałtyckie oraz Mazury. Dlaczego to właśnie ostatni obszar wymaga bliższego poznania? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj zalety Mazur!

Jeśli zastanawiasz się, gdzie pojechać na urlop lub wczasy, koniecznie rozważ północ kraju, wybierając dobrze zlokalizowany i wyposażony ośrodek wypoczynkowy na Mazurach. Słyną one z naturalnych krajobrazów, stabilnego klimatu i możliwości obcowania z przyrodą. Dowiedz się, dlaczego będą trafnym wyborem również dla Ciebie!

Ośrodki wypoczynkowe: Mazury

Mazury oferują wiele ośrodków wypoczynkowych, zlokalizowanych w zacisznych miejscach, jednak w dogodnej lokalizacji i blisko rozmaitych atrakcji tych regionów. Możesz wynająć cały domek i cieszyć się spokojem, jakiego nie zaznasz w żadnym innym miejscu. Siłownia pod chmurką, place zabaw, wypożyczalnia sprzętów wodnych i wędkarskich – wszystko to oferują dobre ośrodki wypoczynkowe. Mazury pozwalają na pełen relaks dla całej rodziny.

Bogactwo jezior i piękna natura

Mazury słyną przede wszystkim z ogromnej liczby jezior, wśród których ogromną popularnością cieszy się choćby Jezioro Nidzkie. Znajduje się na końcu Szlaku Puszczańskiego i jednym z najmniej zmienionych przez człowieka akwenów w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Znajduje się tu też największe jezioro w Polsce – Śniardwy. Będąc na Mazurach, odwiedź również Mazurski Park Krajobrazowy położony wśród lasów Puszczy Piskiej. Zachwycisz się niesamowitymi krajobrazami i będziesz mógł spłynąć kajakiem w tak pięknej okolicy.

Dzika natura Mazur znana jest na całą Polskę. Możesz z nią obcować nie tylko w parkach i wyznaczonych, chronionych terenach. Wystarczy, że znajdziesz ośrodek wypoczynkowy położony wśród zieleni i lasów, a będziesz mógł przebywać na łonie natury przez całą dobę!

Możliwość biernego i aktywnego spędzania czasu

Mazury zapewniają możliwość zarówno biernego, jak i aktywnego spędzania czasu. Świetnym odpoczynkiem jest czytanie książki na brzegu jeziora lub oddychanie świeżym powietrzem będąc w lesie. Niektóre ośrodki wypoczynkowe mają w ofercie zabiegi SPA i masaże. Osoby bardziej aktywne docenią liczne szlaki rowerowe, spływy kajakowe i jeziora idealne do żeglugi. Na Mazurach można jeździć konno, pływać, a nawet latać na flyboardzie. Każdy turysta ucieszy się na spokojne spacery po malowniczych lasach czy wokół jezior.

Mazurskie atrakcje

Jeśli uważasz, że Mazury to wyłącznie lasy i jeziora, mylisz się. Do grona popularnych atrakcji turystycznych, które warto zobaczyć, będąc w tych okolicach, należą m.in.:

  • Ełcka Kolej Wąskotorowa;
  • Gierłoż – Kwatera Hitlera;
  • Twierdza BOYEN w Giżycku;
  • Grunwald;
  • Śluza Guzianka;
  • Park Dzikich Zwierząt – Kadzidłowo;
  • Skansen Wieś KLON;
  • Muzeum Budownictwa Ludowego;
  • Ferma jeleniowatych.

I wiele innych. Znajdziesz tu zarówno interesujące pomniki, jak i dobrze wyposażone muzea czy architekturę historyczną. Koniecznie odwiedź miejsce słynnej bitwy pod Grunwaldem, która odbyła się w 1410 roku.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx