Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Rozliczenia z US i ZUS dla firm

Skomplikowane przepisy prawne, błędy w dokumentach grożące sankcjami, konieczność pilnowania terminów – tak zwykle kojarzą się przedsiębiorcom rozliczenia z Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Czy słusznie? Należy zdać sobie sprawę, że wybór odpowiedniej formy opodatkowana oraz prawidłowe rozliczenia, mogą przyczynić się do generowania oszczędności, które można zainwestować w rozwój firmy. W niniejszym artykule omówimy najważniejsze aspekty związane z rozliczeniami z US i ZUS oraz wskażemy zalety korzystania z profesjonalnych usług księgowych Biura Rachunkowego AK – Agnieszka Pażyra.

Kiedy rozlicza się ZUS i US?

W przypadku wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych, którzy zatrudniają pracowników, składki społeczne w ZUS muszą być opłacane co miesiąc. Pracodawcy mają obowiązek regularnego składania deklaracji i regulowania należności w terminie. Rozliczenia z Urzędem Skarbowym mają natomiast charakter miesięczny lub kwartalny, w zależności od formy opodatkowania.

Zwykle firmy zarejestrowane, jako płatnicy VAT zobowiązane są do składania miesięcznych deklaracji. Inną możliwością jest kwartalne rozliczenie podatku dochodowego. Wszystko zależy od konkretnego rodzaju działalności, formy opodatkowania i innych czynników. Właśnie dlatego wielu przedsiębiorców potrzebuje doradztwa biura rachunkowego, które pomoże w terminowym płaceniu wszelkich zobowiązań, zwłaszcza składek społecznych i podatków. Biuro Rachunkowe AK dopilnuje za Ciebie nie tylko terminów, ale także niezbędnej dokumentacji. Warto także skorzystać z doradztwa w kwestii podatków i wyboru ich odpowiedniej formy, ponieważ pozwala to wygenerować dużą oszczędność, niezależnie od wielkości firmy.

Kompleksowe usługi w ramach rozliczeń z ZUS i US

Nasze kompleksowe podejście i wiedza merytoryczna pozwalają nam zapewnić przedsiębiorcom pewność, że ich rozliczenia są prowadzone z należytą starannością i poprawnością. Nasi eksperci do spraw podatkowych oraz księgowi przygotują m.in.:

  • deklaracje rozliczeniowe dla przedsiębiorców i pracowników
  • korektę deklaracji na podstawie gruntownej analizy
  • deklaracje podatkowe dla Urzędu Skarbowego,  w tym deklaracje PIT, CIT, VAT
  • pisma urzędowe w oparciu o aktualne przepisy.

Korzystając z naszych usług, przedsiębiorcy mogą skoncentrować się na rozwijaniu działalności, zamiast zamartwiać się formalnościami. Jesteśmy w stanie wspomóc Cię i zapewnić płynne funkcjonowanie Twojej działalności.

Biuro Rachunkowe AK – oferta skrojona na miarę potrzeb

Nasza oferta to nie tylko rozliczenia z ZUS i US. Obejmuje ona szeroki zakres usług, które pozwalają przedsiębiorcom skupić się na innych aspektach prowadzenia firmy, bez stresu o finanse. Z jakich usług warto skorzystać?

  • Księgi podatkowe – nasza specjalizacja to prowadzenie ksiąg rachunkowych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Pozwoli Ci to na bieżąco monitorować kondycję finansową firmy i unikać niepotrzebnych kłopotów z organami podatkowymi.
  • Kadry i płace – procedury związane z zarządzaniem personelem i rozliczeniami wynagrodzeń mogą być skomplikowane. Nasze biuro rachunkowe zajmie się kompleksową obsługą kadrowo-płacową, włączając w to sporządzanie umów o pracę, naliczanie wynagrodzeń, prowadzenie ewidencji czasu pracy, wsparcie w przypadku kontroli urzędowych itp.
  • Biegły rewident – nasz biegły rewident przeprowadzi audyt finansowy, dostarczając rzetelnych informacji i rekomendacji, które pomogą w podejmowaniu strategicznych decyzji.

Gotów do rozpoczęcia efektywnej współpracy i zapewnienia sobie spokoju w sprawach finansowych? Skontaktuj się z nami już dziś i odkryj, jak Biuro Rachunkowe AK – Agnieszka Pażyra może wesprzeć Twój biznes. Nie czekaj i skorzystaj z naszych profesjonalnych usług księgowych!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx