Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 grudnia 2023

Matcha- japońska tradycja i herbaciany rytuał

Japoński rytuał picia herbaty znany jest na całym świecie. Smak tradycyjnej herbaty liściastej parzonej z największą dbałością potrafi zachwycić. Czym jest matcha i w jaki sposób powstaje? Za co ją kochamy? 

Czym jest matcha?

Herbata matcha to sproszkowana zielona herbata produkowana w bardzo specyficzny i unikalny sposób. W procesie jej produkcji ogromną rolę odgrywa zacienienie krzewów przy użyciu specjalistycznej techniki. Dzięki temu, w liściach herbaty jest o wiele więcej chlorofilu, co z kolei przekłada się na zwiększoną ilość antyoksydantów w herbacie. Matcha nie jest wynalazkiem naszych czasów- tradycja jej sadzenia i produkcji 8 wieków wstecz i stanowi element japońskiej tradycyjnej ceremonii herbacianej. W jakich rodzajach występuje japońska herbata liściasta?

Herbata matcha i jej rodzaje

W Ouritsu Matcha herbata matcha występuje w kilku rodzajach i całej gamie smaków i zapachów, ciekawostką jest jednak fakt, że każdy z nich tworzony jest z tego samego rodzaju liści herbaty. Różnicą jest jedynie sposób uprawy i przetwarzania liści. Podstawową wersją herbaty jest matcha tradycyjna, zielona herbata w proszku idealna do matcha latte, deserów i lodów. Innym rodzajem jest matcha ceremonialna, którą uwielbiają Japończycy. Subtelnie słodki smak i brak charakterystycznej goryczy sprawia, że ten rodzaj herbaty spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Pomiędzy matchą tradycyjną, a matchą ceremonialną jest matcha premium- uniwersalna w zastosowaniu, łagodna w smaku i niezwykle aromatyczna, o intensywnym kolorze. Wyjątkowym produktem dostępnym w ofercie jest sencha japońska- herbata pochodząca z wysokogórskich plantacji. Ma niezwykle delikatny smak z lekko słodkawym akcentem, a do tego jest bardzo wartościowa odżywczo. Japońska Herbata Sencha Premium jest produktem dla prawdziwych koneserów wyjątkowej herbaty o głębokim aromacie i wysublimowanym smaku.

Ouritsu Matcha- sproszkowana zielona herbata dla wymagających

Matcha to liściasta herbata, która zachwyciła cały świat. Warto wiedzieć, że matcha zawiera kofeinę, ale nie powoduje żadnych skutków ubocznych, jest więc doskonałą alternatywą dla filiżanki kawy. Smak matchy zależny jest od sposobu uprawy i przetwarzania, można więc powiedzieć, że każda partia jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Herbatę matcha można popijać do posiłku, między posiłkami, ale można też wykorzystywać ją do ciast czy deserów, czego przykładem jest np. matcha latte. Picie matchy jest także korzystne dla zdrowia z racji cennych składników odżywczych.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx