Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 grudnia 2023

Dewar na ciekły azot – to musisz o nim wiedzieć

Ciekły azot to substancja niezwykle potrzebna w medycynie, przemyśle, gastronomii i nie tylko. Musisz jednak wiedzieć, że jego przechowywanie wiąże się z koniecznością zapewnienia mu ściśle określonych warunków. Potrzebne będzie Ci naczynie zwane dewarem. Czym się charakteryzuje i co warto o nim wiedzieć? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Dewar na ciekły azot – co to takiego?

Nie wiesz, czym charakteryzuje się dewar na ciekły azot? Otóż jest to specjalny pojemnik, który umożliwia bezpieczny transport i przechowywanie tego skroplonego gazu. Warto także wiedzieć, że ciekły azot znajduje się w dewarze pod ciśnieniem atmosferycznym. Poza tym naczynia te muszą wyróżniać się wysoką szczelnością i wytrzymałością.

Zastanawiasz się, gdzie można kupić dewary? Wysokiej jakości naczynia na ciekły azot dostępne są np. w ofercie https://cryogen.pl/oferta. W asortymencie nie brakuje różnych pojemności, więc na pewno znajdziesz wariant odpowiedni do Twoich potrzeb.

Rodzaje naczyń Dewara – jakie wyróżniamy?

Warto wiedzieć, że dewary na ciekły azot dzielą się na transportowe oraz biologiczne. Jeżeli zależy Ci przede wszystkim na bezpiecznym przewożeniu skroplonego gazu, idealne będą dla Ciebie naczynia transportowe. Chętnie korzystają z nich obiekty gastronomiczne, gabinety kosmetologiczne i dermatologiczne czy laboratoria.

Każdy dewar transportowy musi mieć przede wszystkim wysoki stopień izolacji, trwałą, solidną obudowę oraz bardzo niski współczynnik wyparowywania. Jest to ważne, ponieważ transportowana substancja powinna pozostać w nienaruszonym stanie. Co istotne, naczynia Dewara nie są narażone na korozję.

Drugą kategorią pojemników Dewara są naczynia biologiczne, niezbędne m.in. w laboratoriach badawczych. Ciekły azot często służy bowiem do przechowywania zamrożonego materiału biologicznego. Wysokiej jakości naczynie Dewara pozwala na długoterminowe składowanie wielu zamrożonych próbek.

Warto wiedzieć, że naczynia biologiczne – w przeciwieństwie do transportowych – mają specjalny kanister, czyli wewnętrzny zasobnik na próbki. Może on być wykonany ze srebrzonego szkła borokrzemianowego. Dzięki niemu dostęp do przechowywanego materiału jest bardzo komfortowy i bez problemu można go wyjąć.

Dewar na ciekły azot to niezbędne naczynie, jeśli chcesz magazynować lub przewozić ten skroplony gaz. Warto pamiętać, że wyróżniamy pojemniki transportowe oraz biologiczne. Mają one inne zastosowanie, więc dobrze jest wiedzieć, do czego służą poszczególne z nich.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx