Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 grudnia 2023

Jak wybrać najlepsze nawozy rolnicze? Podpowiadamy

Nawożenie jest jednym z najważniejszych zabiegów agrotechnicznych. Jego celem jest dostarczenie roślinom niezbędnych do prawidłowego rozwoju składników odżywczych i mineralnych. Stosowanie nawozów jest konieczne, jeśli rośliny nie są w stanie pobrać mikro- i makroelementów w naturalny sposób. Obecnie wybór nawozów rolniczych na rynku jest ogromny. Jak zatem wybrać najlepsze preparaty? Czytaj dalej – wyjaśniamy.

Jakie nawozy rolnicze są dostępne na rynku?

Nawozy są preparatami pełniącymi niezwykle ważne funkcje, szczególnie w rolnictwie. Stosowanie ich zwiększa szansę na uzyskanie obfitych i wysokiej jakości plonów. Celem nawożenia jest dostarczenie uprawom niezbędnych składników wspomagających ich wzrost i prawidłowy rozwój.

Nawozy rolnicze można podzielić na kilka grup. Niektóre z nich bezpośrednio odżywiają roślinę, inne zaś – dostarczają składniki odżywcze do gleby, dzięki czemu rośliny mogą je czerpać samodzielnie. Wyróżnić możemy m.in. nawozy mineralne. Do tej grupy zaliczają się nawozy azotowe, fosforowe, potasowe czy siarkowe. Działają szybko i są przy tym bardzo skuteczne.

Dlaczego należy stosować nawozy rolnicze?

Każdy rolnik wie, że w jego pracy kluczowa jest jakość plonów. Nie da się jednak ukryć, że uzyskanie idealnych i obfitych zbiorów jest trudne. Gleba nie zawsze jest wystarczająco zasobna w składniki odżywcze, co wpływa na wzrost i rozwój roślin. Ponadto uprawy są nieustannie narażone na szkodliwe czynniki atmosferyczne, szkodniki i choroby. Aby zagrożenia te nie wpływały na jakość plonów, należy stosować nawozy rolnicze. Prawidłowo dobrane mogą w pełni zaspokoić potrzeby roślin na niezbędne składniki odżywcze. Ponadto skutecznie chronią uprawy przed chorobami i zapewniają im zdrowy wzrost.

Gdzie znajdziesz najlepsze nawozy rolnicze?

Nawóz musi być dopasowany zarówno do potrzeb roślin, jak i do warunków klimatycznych. Co więcej, powinien zapewniać łatwą i wygodną aplikację. Odmierzenie potrzebnej dawki nie powinno sprawić Ci dużej trudności. Nawozy są dostępne w różnych formach, jednak rolnicy najczęściej stawiają na granulat. Takie preparaty znajdziesz np. na eAgro – to innowacyjna platforma z nawozami online, na której możesz sprawdzić aktualne ceny i obliczyć koszt nawożenia. Dostępne tam nawozy wyróżniają się doskonałą jakością i skutecznością. Preparaty są bezpieczne dla roślin, co potwierdzają stosowne certyfikaty. Nie musisz już odwiedzać stacjonarnych sklepów branżowych. Nawozy, których potrzebują Twoje uprawy, zostaną dostarczone pod wskazany przez Ciebie adres, dzięki czemu oszczędzisz czas. To bardzo wygodne rozwiązanie, które z pewnością warto rozważyć.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx