Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 grudnia 2023

Nocleg w Karpaczu z wyżywieniem – gdzie spać?

Coraz chętniej decydujemy się na aktywne spędzanie czasu. W tym celu poszukujemy wyjątkowych miejsc, które charakteryzują się licznymi możliwościami do uprawiania sportów, w tym wędrówek w bezpośredniej bliskości z naturą. W trakcie urlopów chcemy także poznawać historię i zgłębiać tajemnice miejsc. Miejscem idealnym do uprawiania tego typu aktywności są Karkonosze, będące górami niezwykle cennymi przyrodniczo w skali kraju i całego kontynentu. Od dawna najczęściej odwiedzaną miejscowością u stóp polskiej części najwyższego sudeckiego pasma jest Karpacz. Dowiedz się, dlaczego turyści decydują się na odwiedziny miasta i jaki nocleg w Karpaczu z wyżywieniem wybrać, aby ze spokojem cieszyć się bogactwem atrakcji w okolicy.

Gdzie jest Karpacz?

Karpacz znajduje się w południowo-zachodniej części Polski. Miasto administracyjnie wchodzi w skład województwa dolnośląskiego, od którego stolicy – Wrocławia oddziela go około 130 km. Tę niedużą odległość pokonamy w nieco ponad 2 godziny, a dzięki dobremu skomunikowaniu szybko dotrzemy do Karpacza także z innych dużych miast centralnej, zachodniej i północnej części kraju. Z Łodzi i Szczecina dojedziemy pod Karkonosze w około 4h, z Poznania i Katowic w 3,5h, z Opola w 3h, a z Legnicy w 1h i 20 min. Karpacz sąsiaduje bezpośrednio z Republiką Czeską, co również jest samą w sobie atrakcją. Dzięki stosunkowej bliskości do czeskiej stolicy – Pragi, możemy wybrać się do niej na jednodniową wycieczkę, gdyż trasa zajmie nam jedynie około 3h jazdy autem. Tyle samo czasu spędzimy w samochodzie podczas przejazdu z Karpacza do niemieckiego Drezna.

Czy warto odwiedzić Karpacz?

Okolica od wielu wieków przyciągała tu chętnych zgłębiania tajemnic. Mowa tutaj nie tylko o turystach, którzy umiłowali sobie okoliczną naturę, niezwykle wyjątkową, ale również osobach chcących osiedlić się pośród gór i cennych naturalnych zasobów. Karpacz w historii znany był między innymi z poszukiwań występującego tutaj złota oraz szlachetnego drewna i rozległych łąk wykorzystywanych jako pastwiska. Na przestrzeni wieków miasto i cały region przechodziły pod wpływy różnych władców i narodów. Spośród nich warto wyróżnić m.in. Niemców oraz Czechów, a ta wielokulturowa przeszłość znalazła swoje odzwierciedlenie w przede wszystkim w architekturze. W mieście znajdziemy jednak przykłady budowli i założeń, które nie są dziełem żadnej z zarządzających regionem narodowości. Symbolem i zarazem jedną z największych atrakcji Karpacza jest Świątynia Wang – średniowieczny drewniany kościół zbudowany przez norweskich Wikingów. Powstał on w pierwszych wiekach II tysiąclecia na północy Europy – w skandynawskim mieście Vang, od którego wziął swoją nazwę. W latach 40. XIX wieku rozpoczął się proces jego przenoszenia, gdyż niepotrzebnemu już kościołowi, niespełniającemu swojej funkcji ze względu na niewystarczającą wielkość groziła rozbiórka i zniszczenie. Po miesiącach na statkach, barkach oraz wozach świątynia dotarła pod Karkonosze, gdzie złożono ja ponownie – w Karpaczu Górnym.

Karpacz to jednak nie tylko skarbnica historii i zabytków, to także cuda natury, które najlepiej poznawać podczas górskich spacerów. Karkonosze są najwyższym pasmem Sudetów, a ich najwyższym szczytem jest Śnieżka. Ta wyjątkowa góra jest również najwyższym punktem całego Śląska, a także Republiki Czeskiej. Bardzo chętnie odwiedzana przez turystów i wędrowców oferuje cudowne, rozległe panoramy na okolicę. Propozycji wędrówkowych w Karpaczu jest sporo. Warto wybrać się też na przyjemny spacer do Schroniska PTTK „Samotnia” lub przez zespół skał „Słonecznik” na widokową grań nad Kotłem Wielkiego Stawu. Aby ze spokojem rozkoszować się urlopem pod Karkonoszami warto wynająć nocleg z wyżywieniem w Karpaczu, który znajduje się blisko najważniejszych atrakcji.

Nocleg w Karpaczu z wyżywieniem – jaki wybrać?

Rozglądając się za pensjonatami i hotelami w Karpaczu zwróćcie uwagę na ich lokalizację i oferowane udogodnienia. Dostępne wyżywienie pozwoli Wam zaoszczędzić mnóstwo czasu, a przed oraz po długich górskich wędrówkach dobrze jest się nasycić pysznym, najlepszej jakości posiłkami dostępnymi w Waszym miejscu noclegowym. Idealną propozycją noclegu w Karpaczu z wyżywieniem jest pensjonat „Leśny Dwór”. Rodzinna atmosfera w tym uroczym zabytkowym miejscu pozwoli Wam poczuć prawdziwego ducha gór, który krąży tajemniczo po karkonoskich lasach. To świetny pensjonat znajdujący się w perfekcyjnej lokalizacji, dzięki czemu nie będziecie musieli martwić się o poranne stanie w korku lub szukanie parkingu przed wyjściem na szlaki, które tutaj znajdziecie niemal „za płotem”.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx