Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 grudnia 2023

Czym kierować się przy wyborze kancelarii prawnej?

Wybór odpowiedniej kancelarii prawnej nie należy do najłatwiejszych. Tym bardziej, że to właśnie od skuteczności prawnika często zależy, czy odzyskasz należne Ci pieniądze, zachowasz pełnię władzy rodzicielskiej lub unikniesz kary pozbawienia wolności. Nic więc dziwnego, że chcesz znaleźć kogoś, kto jest ekspertem w sprawach takich jak Twoja i poprowadzi ją w najlepszy możliwy sposób. Jak zwiększyć szanse, że tak rzeczywiście się stanie? 

Sprawdź, co o kancelarii mówią inni

Obojętnie, czy szukasz kancelarii w internecie, czy rozważasz skorzystanie z usług kogoś poleconego Ci przez znajomego – sprawdź, co o danych prawnikach mówią inni klienci. Większość kancelarii ma swoje wizytówki Google, a tam oprócz opisu usług zwykle znajdziesz też szereg opinii od poprzednich klientów. 

To pierwszy punkt na drodze do filtrowania potencjalnych ofert. Z opinii dowiesz się zarówno o mocnych stronach kancelarii, jak i o wszystkim tym, co rozczarowało poprzednich klientów. A to znacznie ułatwi Ci odrzucenie tych prawników, którzy prawdopodobnie nie spełniliby Twoich oczekiwań.

Zajrzyj na stronę kancelarii i zapoznaj się z ofertą

Obecnie strona internetowa to podstawa. Pełni rolę rozbudowanej wizytówki i właśnie dlatego na witrynie www danej kancelarii znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje. 

Na początku zajrzyj do zakładki „oferta” lub „usługi”. Sprawdź, czy dana kancelaria w ogóle prowadzi sprawy takie jak Twoja. Coraz więcej prawników stawia na specjalizacje. Moim zdaniem słusznie, bo o skutecznym prowadzeniu sprawy przesądza nie tylko znajomość przepisów. Z tymi może zapoznać się każdy.

Ze specjalizacją idzie jednak w parze stawanie się ekspertem w danej dziedzinie. Im bardziej prawnik zagłębił się w temat, im więcej spraw danego rodzaju przeprowadził, im więcej ma praktyki na sali sądowej i im lepiej zna orzecznictwo, tym większa szansa, że sformułuje trafne argumenty, przewidzi ruchy strony przeciwnej i opracuje skuteczną strategię procesową. A przecież o to właśnie Ci chodzi. 

Poznaj zespół kancelarii

Kolejna ważna zakładka na stronie to ta dotycząca pracowników kancelarii. To właśnie stamtąd zwykle dowiesz się, czy prawnicy specjalizują się w konkretnych zagadnieniach, a także poznasz ich doświadczenie. 

Zwróć uwagę na takie kwestie, jak dodatkowe wykształcenie, które może okazać się przydatne w prowadzonych sprawach. Przykładowo, studia z zakresu finansów zwiększą szanse na to, że dany prawnik dobrze poprowadzi sprawę z elementem ekonomicznym. Z kolei studia z zakresu tłumaczeń albo certyfikat językowy mogą być ogromnym atutem, jeśli prawnik ma Cię reprezentować w sprawie o charakterze międzynarodowym. 

Sprawdź, czy kancelaria prawna budzi Twoje zaufanie

Nawet najlepsze kwalifikacje niewiele dadzą, jeśli nie będziesz czuć się bezpiecznie, powierzając sprawę danej kancelarii. Prawnik powinien nie tylko odciążyć Cię od formalności, ale także od stresu, który z pewnością będzie towarzyszyć całej sprawie. 

Sprawdź więc, jakie odczucia wzbudzają w Tobie informacje na stronie. Czy pierwsze wrażenie jest pozytywne? Jeśli tak, to warto jeszcze umówić się na spotkanie, wymienić wiadomości mailowe albo porozmawiać telefonicznie. Zwróć uwagę na to, jak szybko uzyskasz odpowiedź. Czy będzie ona dla Ciebie zrozumiała? I jakie będą Twoje odczucia? Poczujesz zaangażowanie ze strony prawników? Czy może wręcz przeciwnie? 

Na pewno znajdziesz co najmniej kilka kancelarii, które mają odpowiednie doświadczenie i specjalizacje dopasowane do Twoich potrzeb. Właśnie dlatego warto wybrać takiego prawnika, przy którym będziesz czuć się bezpiecznie – bez wątpliwości, czy Twoja sprawa jest prowadzona z dostatecznym zaangażowaniem i czy znajduje się we właściwych rękach. 

Artykuł powstał we współpracy z adwokatką Aldoną Sikorską z adwokacisikorscy.pl

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx