Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

6 grudnia 2023

Zakres usług profesjonalnego biura księgowego

Biuro rachunkowe zajmuje się świadczeniem profesjonalnych usług księgowych oraz doradztwem podatkowym. W firmie kładziony jest duży nacisk na odpowiedzialność, terminowość oraz indywidualne podejście do klienta. W profesjonalnym biurze rachunkowym, do każdego klienta dobierane są optymalne i efektywne rozwiązania księgowe.

Specjalizacja biura księgowego

Profesjonalne biura księgowe dążą do specjalizacji. Jedne obsługują klientów zagranicznych, inne skupiają się na obsłudze e-commerce, a jeszcze inne na obsłudze podmiotów gospodarczych z wybranych branż. Przykładowo specjalizacja biura księgowego Krajowa Kancelaria Rachunkowa z Krakowa to:

Usługi podstawowe świadczone przez profesjonalne biuro księgowe

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych

Ryczałt może być opłacalny dla przedsiębiorców, którzy nie ponoszą wysokich wydatków związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą – w rozliczeniu podatkowym nie uwzględniają kosztów uzyskania przychodów. Podatek w formie ryczałtu płaci się od przychodów z działalności gospodarczej, czyli wpływów ze sprzedaży towarów lub usług, niepomniejszonych o żadne koszty tej działalności. Możliwe jest opłacanie ryczałtu według jednej ze stawek ryczałtu albo według kilku – jeśli działalność jest różnorodna.

Podatkowa księga przychodów i rozchodów

Profesjonalne biuro księgowe prowadzi księgowość uproszczoną dla przedsiębiorstw. Księgowość uproszczona to ewidencja podatkowa, która musi być prowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Na podstawie informacji z ewidencji podatkowej można ustalić podstawę opodatkowania, a także wyliczyć podatki oraz zaliczki na podatki, dzięki którym firma może obliczyć konieczne zobowiązania względem Urzędu Skarbowego. Z możliwości prowadzenia księgowości uproszczonej mogą skorzystać osoby fizyczne, spółki osób fizycznych, spółki cywilne, spółki jawne oraz spółki partnerskie.

Pełna księgowość

Specjaliści w dziedzinie księgowości zajmują się również świadczeniem pełnej księgowości dla przedsiębiorstw. Księgowość może być prowadzona na różne sposoby, jednak pełna księgowość związana jest z prowadzeniem najbardziej zaawansowanej wersji ksiąg rachunkowych. To skomplikowana forma rozliczeń. Ustawa o rachunkowości określa, że określone firmy muszą prowadzić księgi handlowe. Są to przede wszystkim spółki: akcyjne, z ograniczoną odpowiedzialnością, komandytowo-akcyjne.

W ramach świadczonych przez biuro księgowe usług wyróżniamy:

  • prowadzenie pełnej księgowości dla podmiotów: handlowych, usługowych oraz produkcyjnych,
  • sporządzanie sprawozdań finansowych,
  • ewidencję i dokumentację środków trwałych, wartości niematerialnych i prawnych, raportowanie do Narodowego Banku Polskiego,
  • reprezentowanie klientów przed organami administracji publicznej,
  • prowadzenie rozliczeń kadrowo-płacowych,
  • rozliczanie transakcji zagranicznych: import usług, WNT, WDT, import, eksport,
  • przygotowanie indywidualnych interpretacji, pomoc w przygotowaniu wniosków kredytowych, leasingowych.

Komu powierzyć księgowość?

Prowadzenie pełnej księgowości, jak i pozostałych usług z zakresu księgowości i doradztwa podatkowego warto zlecić specjalistom. Dobrym przykładem jest wspomniana wcześniej Krajowa Kancelaria Rachunkowa z Krakowa, która świadczy usługi księgowe dla firm, fundacji, stowarzyszeń, a także placówek edukacyjnych. Zatrudnia najlepszych ekspertów z zakresu rachunkowości oraz podatków. W zespole pracują licencjonowani księgowi, konsultanci podatkowi oraz analitycy finansowi, którzy zapewniają kompleksową obsługę dla przedsiębiorstwa.

Z Krajową Kancelarią Rachunkową można skontaktować się:

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx