Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 grudnia 2023

Materac 200×90 – czy sprawdzi się w sypialni dziecka i nastolatka? Podpowiada

W życiu każdego rodzica przychodzi moment, w którym musi podjąć się aranżacji pokoju swojego dziecka. Uczeń szkoły podstawowej, który pomału wchodzi już w wiek nastoletni, potrzebuje własnego kąta, w którym będzie mógł się uczyć, odpoczywać czy relaksować po ciężkim dniu. Centralnym punktem sypialni zawsze powinno być łóżko. Zapomnieć nie można również o materacu w odpowiednim rozmiarze. Jednym z najczęściej spotykanych jest 200×90 cm. Czy sprawdzi się on również w pokoju Twojej pociechy? Tego dowiesz się z dalszej części naszego dzisiejszego artykułu.

Materace 200×90 – rozmiar ma znaczenie?

Zdrowy i spokojny sen jest kluczowy dla prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży. W czasie nocnego odpoczynku mózg przetwarza informacje zdobyte w ciągu dnia i utrwala te najważniejsze. Jest to też czas intensywnej regeneracji układu nerwowego, mięśni oraz narządów wewnętrznych. Wzmożoną pracę zaczyna wtedy również przysadka mózgowa, produkując hormon wzrostu. Wyspany młody człowiek nie tylko ma dobry humor, ale w ciągu dnia jest bardziej skupiony, co wpływa na efektywną naukę. Sen jest też kluczem do zdrowia – jego niedobory mogą prowadzić do spadku odporności organizmu. Jak stworzyć więc dziecku odpowiednie warunki do spokojnego odpoczynku? Zadbać należy przede wszystkim o właściwy materac. Kluczowa jest kwestia jego rozmiaru. Twoja pociecha powinna móc wygodnie się w nim ułożyć, wyciągnąć się na długość całego ciała i swobodnie przekręcać. Idealnym rozwiązaniem będzie kupno materaca w rozmiarze 200×90 cm. Pasuje on do standardowych jednoosobowych łóżek, w których komfortowo ułożą się zarówno uczniowie szkoły podstawowej, jak i nastolatkowie uczęszczający do szkoły średniej. Fakt ten docenią z pewnością rodzice dzieci w fazie intensywnego wzrostu – jeden materac wystarczy ich pociesze na kilka dobrych lat.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając materac dla dziecka i nastolatka? 

Sam rozmiar to jednak nie wszystko. Przy wyborze materaca będziesz musiał zwrócić uwagę na jeszcze kilka ważnych aspektów. Jednym z nich jest jego twardość. W czasie snu plecy dziecka i nastolatka będą potrzebowały odpowiedniego podparcia. Nie może być on więc zbyt miękki – ciało będzie się w nim zapadać ani zbyt twardy – Twojej latorośli będzie wtedy po prostu niezbyt wygodnie. Pamiętaj, że źle dobrany materac może być powodem powstania wad postawy czy bólu kręgosłupa. Zwróć więc również uwagę na jego należytą sprężystość i elastyczność. Najlepiej zrobisz zaś decydując się na doskonałej jakości materac 200×90 cm o twardości H2 lub H3 z wypełnieniem z wysokoelastycznej pianki, którą znajdziesz w e-sklepie senmalucha.pl pod następującym linkiem: https://www.senmalucha.pl/materace-200×90

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx