Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 grudnia 2023

Co powinna oferować aplikacja przydatna podczas ciąży?

W ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele różnych aplikacji na smartfony. Dotyczą one różnych dziedzin ludzkiego życia. Coraz większą popularnością cieszą się także aplikacje ciążowe. Jak sama nazwa wskazuje, są one przeznaczone głównie dla kobiet w ciąży. Jakie funkcje oferują? Czy rzeczywiście warto po nie sięgnąć?

Jak właściwie działa aplikacja ciążowa?

Ciąża to niewątpliwie dla każdej kobiety wyjątkowy okres w życiu. Jednak nie jest to na pewno czas łatwy. Przyszłe mamy mogą czuć się nieco przytłoczone nową sytuacją. Często przeraża je poród. Normalne są też wahania nastrojów związane z zaburzeniami równowagi hormonalnej. Pomocne w tej sytuacji mogą być aplikacje ciążowe np. https://asystentciazy.pl/. Dostarczają one wiedzy na temat przebiegu ciąży i pozwalają na spokojne odliczanie dni do rozwiązania.

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że nawet najlepsza aplikacja dla kobiet ciężarnych nie jest w stanie zastąpić wsparcia rodziny. Jednak naprawdę może się przyszłej mamie przydać.

Jakie funkcje oferują najlepsze aplikacje ciążowe?

Wybór aplikacji dla kobiet w ciąży jest na rynku coraz większy. Na które funkcje trzeba zwrócić w tym przypadku szczególną uwagę?

  1. Funkcja obliczania terminu porodu – zazwyczaj data jest wyznaczana na podstawie wpisanej daty ostatniej miesiączki. Po wizycie u lekarza można ją oczywiście skorygować. To podstawowa funkcja w przypadku większości aplikacji ciążowych.
  2. Lista wyprawkowa – niektóre aplikacje pozwalają na tworzenie list rzeczy potrzebnych do porodu i pobytu w szpitalu. W ten sposób można łatwo zaznaczyć, co już jest przygotowane, a czego jeszcze brakuje. Wyprawka powinna obejmować produkty niezbędne kobiecie w ciąży oraz przeznaczone dla maluszka.
  3. Kalkulator wagi – pozwala zadbać o kondycję w czasie ciąży. Aplikacja ciążowa na podstawie wagi i wzrostu sprzed ciąży przewiduje, ile kobieta powinna ważyć w danym tygodniu. Trzeba też wprowadzać swoje własne pomiary, aby wykryć nieprawidłowości.
  4. Dzienniczek ciśnienia – przydatna jest poza tym zakładka do wpisywania wartości ciśnienia. To bardzo ważny parametr dla kobiety ciężarnej. Nieprawidłowe ciśnienie zwiększa ryzyko wystąpienia np. zespołu HELLP.
  5. Baza ciekawych artykułów – najlepsze aplikacje ciążowe oferują także dostęp do wielu ciekawych artykułów na temat ciąży, porodu, pielęgnacji małego dziecka itd. W przypadku aplikacji https://asystentciazy.pl/ można też liczyć na webinary przeprowadzane z ekspertami z wielu dziedzin.

Kobiety ciężarne podczas wyboru aplikacji ciążowej kierują się nie tylko ich funkcjonalnością, ale i designem. Mowa tutaj o przejrzystości i prostocie obsługi.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx