Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 grudnia 2023

Jak skutecznie sprawdzić auto przed zakupem – czy kontrolę wykonać samemu? A może zlecić to specjaliście?

W najpopularniejszych serwisach ogłoszeniowych znajdziemy kilkadziesiąt tysięcy ofert dotyczących sprzedaży pojazdów. Na tę formę promocji decydują się zarówno prywatni sprzedawcy, jak również handlarze samochodami. Z tego powodu klienci mogą przebierać w ogłoszeniach podczas poszukiwań wymarzonego auta. Choć konkurencja jest naprawdę spora, na rynku nie brakuje nieuczciwych sprzedawców, którzy próbują dorobić się na niewiedzy klienta. Jak nie dać się oszukać przy zawarciu transakcji? Co warto skontrolować w pojeździe, nim podejmiemy decyzję o zakupie?

Jak sprawdzić samochód przed kupnem?

Nim zdecydujemy się na zakup samochodu – warto mu się odpowiednio przyjrzeć. Zwróćmy uwagę m.in. na stan nadwozia i powłoki lakierowej, komorę silnika, wnętrze pojazdu czy kondycję opony. Ważny jest także stan klocków hamulcowych, sprzęgła czy podwozia. Wielu kierowców nie jest w stanie w pełni samodzielnie ocenić wartości pojazdu oraz zlokalizować wszelkich usterek. Z tego powodu sprawdzanie pojazdu odbywa się zazwyczaj w towarzystwie zaufanego mechanika lub bardziej doświadczonego członka rodziny. Co jednak w przypadku, gdy wystawiony pojazd znajduje się daleko od naszego miejsca zamieszkania? Co zrobić, gdy nie możemy liczyć na wsparcie zaufanej osoby?

Gdzie sprawdzić auto przed kupnem?

Na szczęście na rynku funkcjonuje sporo profesjonalnych warsztatów, które mogą nam zaoferować sprawdzanie auta przed kupnem. Oczywiście przedsiębiorstwa różnią się cenami czy jakością obsługi, dlatego warto kierować się dobrymi opiniami. Przykładem polecanej firmy funkcjonującej na terenie całego kraju jest mobilEkspert. Jak to działa?

Jeśli już znajdziemy ogłoszenie, które w naszej opinii jest godne uwagi – wystarczy skontaktować się z przedstawicielem mobilEkspert, przesyłać link do ogłoszenia oraz wybierać preferowany pakiet usług. Do wyboru mamy cztery pakiety – od Standard po Perfectum. Następnie ekspert marki skontaktuje się ze sprzedającym, w celu umówienia się na sprawdzenie pojazdu. Firma działa na terenie całego kraju, więc spokojnie możesz wybierać samochody nawet z odległych zakątków Polski. Jeżeli sprzedawca nie będzie chciał ekspertowi udostępnić pojazdu lub samochód zostanie wcześniej sprzedany – bez żadnych opłat możemy wymienić ogłoszenie na inne.

Standardowy pakiet mobilEkspert zawiera weryfikację dostępnych dokumentów i książki serwisowej. Podczas spotkania dokonywane są oględziny zewnętrznej karoserii oraz wnętrza pojazdu, sprawdzenie komory silnik i bagażnika. Dodatkowo podczas próbnej jazdy oceniana jest praca skrzyni biegów, sprzęgła, zawieszenia czy hamulców – wszystko to, o czym wspominaliśmy wcześniej. Sprawdzenie auta przed kupnem zakończone jest przygotowaniem szczegółowego raportu, który obejmuje oszacowanie wartości pojazdu, informacje o koniecznych naprawach czy ocenę prawdziwości przebiegu. Co więcej, jeśli samochód okaże się wart zachodu, otrzymamy wzór umowy przygotowany w sposób taki, aby bezpiecznie dokonać transakcji. W przypadku bardziej rozbudowanych pakietów możemy liczyć także na sprawdzenie pojazdu komputerem diagnostycznym czy podwozia w warsztacie.

Sprawdzenie auta przed zakupem może pozwolić nam zaoszczędzić sporo czasu, nerwów i pieniędzy. Inwestycja w szczegółowy raport daje nam szansę uniknąć zakupu trefnego pojazdu, który będzie wymagał sporych nakładów finansowych. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią podejmować pochopnych decyzji i chcą, aby samochód dobrze służył im przez wiele lat.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx