Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 grudnia 2023

Co to jest biohacking?

Ludzkie ciało zapewnia ogrom możliwości, z których wiele osób nie zdaje sobie sprawy. Dlatego warto zrobić wszystko, by je odblokować. W tym pomóc może technika znana jako biohacking. Czym dokładnie jest ta metoda i jak wprowadzić ją w życie?

Czym jest biohacking?

Otóż, aby dowiedzieć się, czym jest biohacking, wystarczy rozłożyć tę nazwę na czynniki pierwsze. Człon bio pochodzi oczywiście od biologii, czyli głównej nauki mówiącej o ludzkim ciele, a hacking wskazuje na to, że chcemy dokonać jakiejś modyfikacji organizmu w celu jego usprawnienia poprzez ingerencję.

W ramach biohackingu staramy się w pewnym stopniu usprawnić nasze ciało po to, aby w pełni wykorzystać jego możliwości. Jest to wręcz nie metoda, a styl życia. Polega on na zoptymalizowaniu jak największej ilości jego aspektów tak, by móc w pełni korzystać z możliwości własnego ciała i być efektywnym.

W jaki sposób wprowadzić go w życie?

Biohacking wprowadza się w życie na wiele sposobów. Pierwsza i najważniejsza kwestia to sen. Nasze ciało do efektywnego funkcjonowania potrzebuje odpowiedniej regeneracji. Ta jest najlepsza w trakcie snu, przez co powinno się o niego zadbać w pierwszej kolejności.

Co ważne, liczy się nie tylko ilość przespanych godzin, która w przypadku dorosłych osób powinna mieścić się w zakresie od 7 do 9. Bardzo ważna jest także jakość snu. Najłatwiej poprawić ją poprzez ograniczenie ekspozycji na niebieskie światło tuż przed zaśnięciem. Można to zrobić nie używając elektroniki na 2-3 godziny przed położeniem się do łóżka.

To nie zawsze jest jednak możliwe. Dlatego powstały alternatywy w postaci specjalnych okularów, które blokują niebieskie światło.

Negatywnie na jakość snu wpływa też zbyt wysoka temperatura lub wilgotność powietrza w sypialni, stres, a także późne spożywanie kolacji. Wszystkie te czynniki należy więc postarać się jak najbardziej ograniczyć.

Nasze ciało potrzebuje jednak nie tylko regeneracji, ale też źródła energii. Jest nim oczywiście dieta. Nie ma jednak jednej uniwersalnej dla biohackera. Każda osoba musi dobrać ją do swoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Najważniejsze jest, by unikać produktów wysoce przetworzonych, bądź poddanych nadmiernej obróbce termicznej.

Kolejnym aspektem biohackingu jest kontrolowanie poziomu swojego stresu. To, na czym najlepiej się skupić to nie samo unikanie go, gdyż nie da się całkowicie wyłączyć z własnego życia czynników stresogennych. Dużo ważniejsze jest nauczenie się odpowiedniej reakcji na stres. Umiejętność redukcji go, a także kontrolowania jego wpływu na ciało to klucz do poprawy zdrowia, pracy mózgu, a także samopoczucia. W tym mogą pomóc związki zwane adaptogenami. Zaliczamy do nich na przykład ashwagandhę.

Biohacking można wprowadzać jeszcze na wiele sposobów. Poprzez odpowiednie eksponowanie swojego ciała na ciepło i zimno, czy też stosowanie suplementacji potrzebnych minerałów.

Jakie efekty zapewnia biohacking?

Poprzez wprowadzenie stylu życia, jakim jest biohacking, można odblokować pełne możliwości własnego ciała. Pozwala to na skuteczne wydłużenie długości życia i poprawę jego jakości.

Korzysta na tym również praca samego mózgu. Ten działa dużo lepiej, co pomaga w wykonywaniu prac umysłowych. Dlatego warto zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi tej innowacyjnej metody. Znajdziesz je na stronie https://biohacki.pl.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx