Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 grudnia 2023

140×200 cm Idealny materac małżeński

Wybierając łóżko do sypialni małżeńskiej zastanawiamy się jaki model, czy rozmiar łóżka wybrać. Każdy wybór nawet ten oczywisty jest trudny, trzeba go zaplanować i przemyśleć.

Sam rozmiar powierzchni spania czyli wielkość łóżka w dużej mierze narzuca nam metraż pomieszczenia, do której niejednokrotnie musimy się dopasować. Trudniejszym może okazać się sam wybór modelu materaca 140×200 cm, na którym będziemy spędzać 1/3 doby. Materac by spełniał większość oczekiwać musi zatem być dopasowany nie tylko pod wagę użytkowników, choć to jeden z głównych wyznaczników. Powierzchnia ma której śpimy, odpoczywamy, czytamy musi być nie tylko wygodna ale także wytrzymałą na obciążenie i nacisk. Na szczęście jest w czym wybierać i podejść do tematu indywidualnie, minimalizować przy tym ryzyko złego dopasowania powierzchni do użytkowników.

Komfortowy sen, wygodny materac 140×200

Komfort to szerokie pojęcie na które składa się wiele czynników. Odpowiednio dobrany materac 140×200 cm ma największy wpływ na odczucie, wygodę i komfort. Dodatki takie jak pościel (najlepiej bawełniana) , kołdra, poduszki, czyste i przewietrzone przed spaniem pomieszczenie są w stanie stworzyć miejsce do snu, gdzie ciało i umysł zrelaksują się magazynując siły na kolejny dzień. Na komfort snu ma również wpływ sama długość czy szerokość łóżka. Przygotowany materac powinien być dłuższy od wzrosty śpiącego przynajmniej 20-25 cm. Powierzchnia na której jedna osoba odnajdzie swobodę ruchu to min 70 cm. Przewiewność surowców i cyrkulacja powietrza to kolejny ważny czynnik, który ma wpływ na komfort. Aby zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiegać gromadzeniu się kurzu pod łóżkiem, powinno ono mieć należytą wysokość, minimum 30 cm nad podłogą, a w przypadku osób starszych nawet 40-60 cm dla łatwiejszego wstawania czy siadania.

Sprężyny, pianka czy lateks, jaki rodzaj materaca 140×200 wybrać?

 Z pośród ogromnej oferty materacy do łóżka małżeńskiego 140×200 cm trudno jest wybrać jeden model zwłaszcza, kiedy małżonkowie mają mocno zróżnicowaną wagę ciała. W takiej sytuacji najlepiej wybrać spośród modeli opartych na rdzeniu lateksowym lub sprężynowych typu Multipocket. Obecnie wielką popularnością cieszą się materace, które dostosowują się do ciała i pozycji, w jakiej śpimy. W przypadki materacy na konstrukcji, sprężyny ukryte są pod warstwą pianki, dzięki czemu osoba, która śpi obok nas, nie odczuwa drgań, ruchu podczas zmiany pozycji czy wstawania z łóżka. Przy materacach lateksowych jest podobnie, z tym że sam rdzeń dopasowuje się do nacisku indywidualnie, nie tworzy pod ciałem zapadania, niezależnie od wagi użytkowników odczuwamy wystarczające podparcie. Materace takie nie skrzypią, pracują punktowo pod naciskiem przez to są bardzo komfortowe.

Różnice  wynikające z użytych konstrukcji w materacu 140x200cm

Jak każdy produkt niekoniecznie materac, jeśli posiada różne parametry i surowce w swojej budowie, to wiąże się to wieloma zaletami ale również i  z wadami.

Dzieląc materace na poszczególne grupy; z użyciem konstrukcji pocket, multipocket czy bonell i piankowe, z użyciem rdzenia lateksowego czy pianki T25 zauważamy różnice, które jedni będą oceniać jako atut, inni jako słaby punkt produktu.

Materace 140×200 cm sprężynowe typu pocket, multipocket, charakteryzują się  połączonymi ze sobą kieszonkami w których umieszczone zostały sprężyny, dzięki którym praca powierzchni materaca jest cicha i niezależna, procuje punktowo pod naciskiem. Oprócz tego te materace wyróżniają się zwiększoną odpornością na wypracowanie, są wytrzymałe i bardzo komfortowe. Różnica jaką możemy zauważyć polega na ilości umieszczonych sprężyn. W pocketowej konstrukcji mamy 262 szt sprężyn, w multipocket 510 szt. Podwojona ilość punktów podparcia powoduje że powierzchnia materaca jest mocna, zwarta otrzymująca stałą formę, zwiększa to odczucie twardości powierzchni materaca.

Materace lateksowe 140×200 charakteryzują się swoją wyjątkową budową, są one wykonane z połączenia  naturalnego mleczka kauczukowego z syntetycznym, co nadaje im wyjątkowej elastyczności ale i zarazem wytrzymałości. Materac z rdzeniem lateksowym zapewnia prawidłowe podparcie pod kręgosłupem, dzięki intuicyjnej i punktowej pracy surowca. Lateks jest uznawany za ten najbardziej odporny na odkształcanie, wszelkiego rodzaju deformacje. Kanały ukryte w strukturze  lateksu mają wpływ na wentylację materaca. Powodują bardzo swobodny przepływ powietrza,  przyczyniają się do odprowadzania nadmiaru wilgoci z materaca, zatem powierzchnią którą użytkujemy staje się antyalergiczna i antybakteryjna.

Gdzie zakupić dobry materac 140×200 cm?

Zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych dostępność rozmiaru 140×200 cm jest nieograniczona. Zatem jak podjąć decyzję o zakupi, kiedy jest tak wiele punktów, które oferują materaca do łóżek małżeńskich. Jak wiemy materac nie jest przedmiotem, który wymienia się często i bez poczucia kosztownego zakupu. Dlatego w takiej sytuacji warto zapoznać się z szeroką ofertą i wybrać materac najlepszy, spełniający oczekiwania. W dobie internetu zakup może okazać się przyjemny, zwłaszcza kiedy mamy możliwość porozmawiać czy poczytać na temat pożądanego produktu. Na stronie sklepu Sweetsen.pl czekają doświadczeni konsultanci, którzy chętnie pomogą, doradzą w kwestii doboru materaca. Sklep oferuje szereg modeli materacy, pokrowców w dogodnych warunkach zarówno tych gotówkowych, pobraniowych jak i ratalnych. Warto zajrzeć choć na chwilę, sen to najważniejsza czynność w ciągu doby.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx