Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

4 grudnia 2023

Pediatra on-line – czym się zajmuje i jak przebiega e-wizyta w przypadku dziecka?

Pediatria to dziedzina medycyny zajmująca się zdrowiem i dobrym samopoczuciem dzieci, począwszy od ich urodzenia do osiągnięcia pełnoletności. Obejmuje ona szeroką gamę usług medycznych, których zadaniem jest zadbanie o zdrowie i zaspokojenie potrzeb małych pacjentów. Co bardzo istotne, obecnie – w dobie rozwoju telemedycyny – można z nich skorzystać bez konieczności stawiania się w przychodni. Czy pediatra on-line posiada te same uprawnienia co lekarz przyjmujący w gabinecie? Jak przebiega teleporada u takiego specjalisty i czy wymaga ona wcześniejszego przygotowania? 

Pediatra on-line – kiedy i dlaczego warto skorzystać z jego usług? 

W dzisiejszym cyfrowym świecie korzystanie ze zdalnych konsultacji medycznych stało się normą. I nie jest to niczym zaskakującym – taka forma wizyty lekarskiej nie tylko pomaga zaoszczędzić czas, ale również umożliwia otrzymanie porady medycznej bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach czy stania w korkach w drodze do przychodni. To właśnie dlatego takie rozwiązanie jest szczególnie cenione przez rodziców małych dzieci.

Twój maluch nagle zaczął kaszleć lub gorączkować? Na jego skórze pojawiła się podejrzana wysypka? A może doskwierają mu bóle brzucha? Niezależnie od tego, jakie objawy dają mu się we znaki, należy zapewnić mu szybką ulgę. Na szczęście, aby otrzymać ekspresową pomoc, nie musisz od razu jechać w panice do szpitala – na początek możesz skonsultować się z pediatrą on-line, który w razie konieczności wypisze małemu pacjentowi leki i udzieli ci wskazówek na temat dalszego postępowania. 

Z usług pediatry online możesz skorzystać przez całą dobę,  nawet na wakacjach w obcym kraju i to o każdej porze dnia i nocy, włączając w to niedziele i święta. Twoje dziecko cieszy się dobrym zdrowiem, ale chciałbyś porozmawiać o jego rozwoju, szczepieniach lub wskazanej dla niego diecie? W takim przypadku również możesz umówić się na e-wizytę – w trakcie jej trwania lekarz wyczerpująco odpowie na wszystkie twoje pytania i rozwieje twoje wszelkie wątpliwości. 

Jak wygląda wizyta u pediatry online? 

Jak wygląda wizyta u pediatry online? Wbrew pozorom niewiele różni się ona od tej odbywającej się w stacjonarnej placówce. Lekarz przeprowadzi szczegółowy wywiad z tobą i – w miarę możliwości – z pacjentem, aby dobrać odpowiednie leczenie. Gdy tylko zajdzie taka konieczność, wystawi on receptę elektroniczną i pokieruje malucha na dalszą diagnostykę lub na wizytę do innego specjalisty. Pamiętaj, że pediatra może zapytać nie tylko o niepokojące objawy, ale również o przyjmowane przez dziecko leki, stosowaną na co dzień dietę czy ostatnio przebyte choroby. Niezbędnym krokiem może okazać się także przedstawienie dokumentacji medycznej, w tym książeczki zdrowia oraz dotychczasowych badań krwi i moczu.

Jak przygotować dziecko na teleporadę medyczną? 

Jak zostało podkreślone, może zdarzyć się tak, że rozmowa z pediatrą online będzie wymagała zaangażowania nie tylko rodziców, ale i małego pacjenta – o ile oczywiście jego wiek i stan zdrowia umożliwią wdrożenie takiego rozwiązania. Aby zaoszczędzić malcowi zbędnych stresów, należy go do takiej konsultacji odpowiednio przygotować. Jeśli to możliwe, postaraj się, aby e-wizyta odbyła się w miejscu, w którym dziecko czuje się bezpieczne i w którym nie będzie się nadmiernie rozpraszać. Nie stawiaj go przed faktem dokonanym i uprzedź, co niedługo się wydarzy. Pozwól mu swobodnie odpowiadać na pytania i w razie potrzeby reaguj, rozwiewając ewentualne wątpliwości lekarza.

Pediatra on-line – jak umówić się na e-wizytę? 

Niewątpliwą zaletą teleporad medycznych jest możliwość zarejestrowania się na e-wizytę bez konieczności wielokrotnego dzwonienia do placówki. W Med24, na przykład, możesz zrobić to w zaledwie kilka kliknięć, korzystając z wygodnego w obsłudze systemu. W trakcie zapisywania się na konsultację masz możliwość wyboru jej formy (wideo, chat SMS, telefon) oraz dogodnej dla ciebie daty i godziny. Pamiętaj, że pediatra on-line jest dostępny dla twojego dziecka całodobowo (24h/7 dni w tygodniu)  i może zapewnić mu fachową pomoc w zaledwie 15 minut.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx