Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 lutego 2024

Na czym polega franczyza szkoły języka angielskiego dla dzieci? Wszystko, co musisz wiedzieć

Prowadzenie franczyzy szkoły języka angielskiego polega na współpracy z silną, rozpoznawalną marką szkół językowych. Różni się ono od zarządzania samodzielnym biznesem wieloma kwestiami, w tym marketingiem, wymaganiami co do lokalu czy nawet swobodą podejmowania decyzji. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej, na czym polega franczyza szkoły języka angielskiego.

Franczyza szkoły języka angielskiego – jak rozpocząć współpracę?

Działanie pod szyldem znanej szkoły językowej ma niewątpliwie wiele plusów, jednak w tym wypadku nie możesz po prostu pójść do urzędu, zarejestrować swojej działalności i przejść do rekrutowania uczniów. Tutaj punktem wyjściowym będzie sieć szkół językowych, z którą chcesz rozpocząć współpracę.

Zazwyczaj, kontakt z franczyzą szkół językowych zaczynasz od wysłania zgłoszenia. Wiele marek ma konkretne wymagania co do franczyzobiorców (np. musisz mieć doświadczenie lektorskie). Kandydaci spełniający wymagania mogą następnie zostać zaproszeni na spotkania, po których następuje omówienie warunków umowy i jej podpisanie.

Ostatnim etapem przed otwarciem Twojej szkoły jest przygotowanie się do roli franczyzobiorcy. Każda sieć szkół językowych ma własne standardy, wymagania i bazę wiedzy, z którą musisz się zapoznać przed otworzeniem własnej filii –  na wstępnych szkoleniach nabywasz je, wraz z praktycznymi umiejętnościami zarządzania Twoją szkołą językową.

Franczyza edukacyjna a samodzielny biznes – podobieństwa i różnice

Wiesz już, na czym polega zakładanie szkoły języka angielskiego w ramach franczyzy, ale to nie jedyny element, w którym prowadzenie takiej szkoły różni się od samodzielnego biznesu. Dlatego omówimy teraz główne podobieństwa i różnice pomiędzy obydwoma modelami tak, aby umożliwić Ci podjęcie jak najtrafniejszej decyzji.

  • Marketing – w przypadku własnego biznesu, promowanie Twojej szkoły językowej to całkowicie Twoja odpowiedzialność – od przygotowania materiałów, przez wybór odpowiedniej strategii, po wcielenie jej w życie. Prowadząc szkołę w ramach franczyzy, nie musisz się przejmować częścią z tych obowiązków – centrala zazwyczaj posiada projekty materiałów, z których możesz skorzystać i często zajmuje się znaczną częścią działań marketingowych online, np. prowadzeniem strony i content marketingiem.
  • Zarobki – tutaj sporo zależy od tego, z jaką franczyzą edukacyjną nawiązujesz współpracę. Im bardziej rozpoznawalna marka, tym łatwiej będzie Ci przyciągnąć uczniów. Jednak musisz pamiętać też o opłacie franczyzowej, która najczęściej stanowi procent przychodu. Prowadząc samodzielną szkołę językową, nie musisz martwić się dodatkową opłatą, jednak możesz mieć większą trudność w dotarciu do klientów.
  • Lokal – jeżeli chodzi o miejsce prowadzenia zajęć, to do współpracy z niektórymi franczyzami konieczne jest posiadanie własnego lokalu. Warto jednak nadmienić, że nie jest to standard, a w wielu sieciach (np. Early Stage) możesz prowadzić zajęcia w wynajmowanej sali czy nawet w pomieszczeniach lokalnej szkoły podstawowej.
  • Zaplecze – prowadząc szkołę językową, musisz zadbać nie tylko o lekcje, ale również o administrację, księgowość czy szkolenia dla Twoich pracowników (gdy szkoła już się rozrośnie). Jeżeli decydujesz się na samodzielny biznes, te kwestie leżą w 100% na Twoich barkach. Wybierając franczyzę edukacyjną, masz pewność, że otrzymasz wsparcie i profesjonalne porady.
  • Decyzyjność – współpraca z franczyzą oznacza, że w niektórych kwestiach musisz przestrzegać wytycznych ustalonych przez sieć. Mimo że mają one na celu usprawnienie działania Twojej szkoły, ograniczają nieco Twoją swobodę w podejmowaniu decyzji. Prowadząc samodzielny biznes, nie musisz się tym przejmować.

Szukasz odpowiedniej franczyzy?

Mając tę wiedzę, możesz podjąć ostateczną decyzję – franczyza edukacyjna, czy samodzielny biznes? Jeśli padło na tę pierwszą opcję, koniecznie zainteresuj się wcześniej wspomnianą siecią szkół Early Stage. Współpraca franczyzowa z tą marką opiera się na jasnych, przejrzystych zasadach i nie wymaga od Ciebie wysokiego wkładu finansowego na start, dlatego jest to idealna opcja – kliknij link poniżej i przekonaj się, na czym polega franczyza szkoły języka angielskiego dla dzieci w Early Stage: https://franczyza.earlystage.pl/!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx