Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 lutego 2024

Właściwości taśm elektrotechnicznych – czy można je stosować w instalacjach wodnych?

Taśmy elektrotechniczne zapewniają właściwe uszczelnianie instalacji elektrycznych, co przekłada się na ich trwałość i bezpieczeństwo korzystania. Jednak ich zastosowanie wykracza poza samo izolowanie przewodów elektrycznych. Dowiedz się, kiedy taśma elektroizolacyjna okaże się niezbędna w rękach fachowca.

W jakich sytuacjach sprawdza się taśma elektroizolacyjna?

Taśmy izolacyjne są kluczowe do zapewnienia bezpieczeństwa instalacji elektrycznych, eliminując ryzyko zwarcia czy porażenia prądem. Taśma elektotechniczna do niskich napięć sprawdza się przy izolacji nawet bardzo cienkich przewodów w trudno dostępnych miejscach. Uszczelnianie instalacji elektrycznych za pomocą taśm elektrotechnicznych szczególnie przydaje się przy izolacji urządzeń pracujących w środowisku wodnym. Zastosowanie obejmuje też wykonanie stożków naprężeniowych końcówek kabli elektroenergetycznych do 35 kV. Jeśli izolację przewodów i opon kabli elektroenergetycznych do 45 kV wymagają odtworzenia, bez problemu i bez śladu załatasz je taśmą elektrotechniczną Electrix.

Taśmy elektrotechniczne Electrix – materiał wykonania

Taśma elektroizolacyjna samowulkanizująca Electrix zostala stworzona na bazie kauczuku poliizobutylowego, dzięki czemu zyskała szereg oczekiwanych przez fachowców właściwości. Do jej zalet zalicza się między innymi odporność na wyładowania koronowe, na wilgoć i warunki atmosferyczne (w tym także działanie promieni UV i ozonu). Temperatura stosowania rozciąga się od -40° do +90°. W pełni wodoodporna taśma używana jest do izolowania kabli telefonicznych przed wilgocią, zabezpieczenia elementów szyn zbiorczych i izolacji przewodów o naprawdę małej średnicy. Standardowe rozmiary obejmują od 19 mm do 50 mm, na indywidualne zamówienie dostępne są też inne rozmiary.

Taśma elektrotechniczna – do pomp wodnych i delikatnych instalacji

Taśmy elektrotechniczne ELECTRIX są odporne na starzenie oraz wilgoć. Standardowa grubość 0,50 mm, sprawia że taśma jest łatwa w założeniu nawet w przypadku cienkich przewodów elektrycznych. Nakładana jest z naciągiem wydłużającym do 100%. Taśma samogasnąca zapewnia najlepszą ochronę, dzięki czemu z prozaicznych narzędzi w elektryce stały się kluczowym elementem każdej instalacji elektrycznej. Ich różnorodne zastosowanie sprawia, że są niezastąpione w utrzymaniu efektywnych układów elektrycznych. Dostępne w 10 różnych kolorach pozwalają na oddzielenie od siebie konkretnych instalacji. Dalsze badania i innowacje w tej dziedzinie mogą przynieść jeszcze bardziej zaawansowane rozwiązania, podnosząc standardy w dziedzinie bezpieczeństwa elektrycznego.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx