Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Jak optymalnie korzystać z naszej pralki, aby wydłużyć jej żywotność?

Optymalne korzystanie z pralki to kluczowy element utrzymania jej sprawności i przedłużenia żywotności. Prawidłowa eksploatacja oraz odpowiednie praktyki pielęgnacyjne mogą znacznie zredukować ryzyko awarii i utrzymania pralki w doskonałym stanie. Poniżej przedstawiam obszerny poradnik, który pomoże Ci w optymalnym użytkowaniu pralki, a także zminimalizowaniu potrzeby wzywania serwisu naprawczego pralek.

A zatem:

1. Wybór odpowiednich detergentów:

 • Wybieraj wysokiej jakości detergenty przeznaczone do pralek automatycznych.
 • Używaj odpowiedniej ilości detergentu zgodnie z zaleceniami producenta. Nadmiar detergentu może prowadzić do powstawania osadów i negatywnie wpływać na pralkę.

2. Prawidłowe załadunek pralki:

 • Nie przeciążaj pralki. Zbyt duża ilość ubrań może prowadzić do nadmiernego zużycia energii i skrócenia żywotności pralki.
 • Upewnij się, że przed każdym cyklem prania usunąłeś wszystkie przedmioty z kieszeni, które mogą uszkodzić pralkę lub pranie.

3. Odpowiednie ustawienia temperatury:

 • Prania w niskich temperaturach są bardziej energooszczędne, ale raz na jakiś czas wykonaj pranie w wyższej temperaturze, aby zminimalizować rozwój bakterii i pleśni w pralce.
 • Staraj się unikać ekstremalnych temperatur, ponieważ mogą one wpływać negatywnie na układy elektroniczne pralki.

4. Regularne czyszczenie i konserwacja:

 • Oczyszczaj pojemnik na detergent oraz wkładkę do płukania regularnie, aby unikać gromadzenia się osadów i pleśni.
 • Sprawdzaj uszczelki i elementy gumowe pralki pod kątem ewentualnych uszkodzeń, aby uniknąć przecieków wody.

5. Zapobieganie kamiennemu osadowi:

 • Używaj środków zmiękczających wody, jeśli mieszkasz w obszarze o twardzej wodzie. Zapobiegnie to gromadzeniu się kamiennemu osadowi w układzie wodnym pralki.

6. Zabezpiecz przed przepięciami:

 • Podłącz pralkę do zabezpieczonego gniazdka, najlepiej za pomocą listwy zabezpieczającej przed przepięciami. Przepięcia mogą uszkodzić układy elektroniczne pralki.

7. Regularne sprawdzanie poziomu pralki:

 • Upewnij się, że pralka stoi stabilnie i na równym podłożu. Nierówna powierzchnia może prowadzić do wibracji i przeciążenia elementów mechanicznych, a to może skutkować potrzebą wzywania naprawy i serwisu pralek. W takich sytuacjach dla mieszkańców Krakowa mamy ofertę naszego krakowskiego serwisu, do którego link znajduje sie pod koniec tego artykułu.

8. Bezpieczne używanie programów specjalnych:

 • Jeśli korzystasz z programów specjalnych, takich jak pranie wełny czy delikatne, upewnij się, że są one odpowiednie dla materiałów, których używasz. Unikaj stosowania programów, które nie są niezbędne.

9. Przestrzeganie zasad obsługi:

 • Dokładnie przeczytaj i zastosuj się do instrukcji obsługi dostarczonej przez producenta. Znajomość funkcji i zaleceń producenta pomoże w uniknięciu błędów i uszkodzeń.

10. Profilaktyczne przeglądy techniczne:

 • Co jakiś czas przeprowadzaj przeglądy techniczne pralki lub skorzystaj z usług serwisu technicznego w celu zapobieżenia potencjalnym awariom.

Pamiętaj, że odpowiednie użytkowanie pralki wymaga zarówno świadomości, jak i regularnej konserwacji. Dzięki temu nie tylko wydłużysz jej żywotność, ale także oszczędzisz na ewentualnych naprawach i serwisie pralki, a także zużyciu energii.

Gdyby jednak coś poszło nie tak, to dla mieszkańców Krakowa mamy ofertę naszych krakowskich fachowców, z którymi wystarczy sie skontaktowac. Naprawiamy wszystkie marki pralek dostępnych na rynku polskim,czyli m. inn.: Aeg, Ariston, Beko, Bosch, Candy, LG, Samsung, Siemens, Whirlpool i inne.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx