Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 lutego 2024

Na jakiej podstawie dobrać filtr oleju?

Filtr oleju nie należy do najprostszych zakupów. Dodatkowo nie wszystkie pasują do każdego silnika. Nawet te, które wyglądają podobnie, mogą być przeznaczone do całkiem innych pojazdów. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej szczegółów. 

Filtry oleju – od czego zależy wybór? 

Wiele osób może być zdziwionych, ale pierwszym kryterium doboru oleju jest materiał filtracyjny oraz obecność odpowiednich zaworów. Filtr oleju może nie zawierać zaworu przeciwzwrotnego, który sprawia, że olej nie przecieka po zgaszeniu silnika. Poza tym niewłaściwy materiał filtracyjny może spowolnić przepływ oleju, negatywnie wpływając na jakość ochrony silnika. Zawory otwierane są pod określonym ciśnieniem, które trzeba dostosować do parametrów pracy silnika. Różne ciśnienia mogą skutkować złym użytkowaniem filtra silnika. 

Filtr oleju – na jakiej zasadzie działa? 

Samo działanie filtra oleju należy do stosunkowo prostych. Olej, który pobierany jest z miski, musi przejść przez materiał filtrujący. Zadaniem filtra jest zatrzymanie wszelkich zanieczyszczeń oraz osadów. Jednak trzeba wiedzieć, że nie wyłapie się ich wszystkich. Filtry należy co jakiś czas wymieniać, żeby do silnika nie trafiał nieodpowiedni płyn. Nieprawidłowa praca silnika mogłaby doprowadzić do awarii części silnika. 

Kiedy wymieniać filtr oleju? 

Kierowcy bardzo często nie pamiętają o filtrach oleju, więc w rezultacie jeżdżą ze starym. Jednak wymiana należy do naprawdę istotnych spraw. Stary filtr olejowy może doprowadzić do szybszego zużycia silnika. W instrukcji powinno być zaznaczone, co ile kilometrów należy wykonać wymianę. Dzięki temu części samochodowe zostaną w dobrym stanie. Okres w instrukcji należy uważać za maksymalny. Zwlekanie może skrócić żywotność poszczególnych elementów, co w konsekwencji doprowadzi do większych kosztów.  

Filtry oleju – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Wiele osób zastanawia się jaki filtr oleju będzie dla nich najlepszy. Na rynku są różne rodzaje filtrów oleju, więc wybór nie należy do najłatwiejszych. Filtr oleju wybrać warto z rekomendowanych firm. Poza tym filtr musi spełniać określone normy oraz standardy. Jeśli samochód jest nowy, wymagania są jeszcze bardziej wyśrubowane i często niezbędne jest zastosowanie konkretnych części.    

Wiele osób szuka miejsca, gdzie może kupić części samochodowe, ale nie zawsze jest to proste. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak sklep motoryzacyjny Inter Cars , możemy szybko i łatwo znaleźć sprawdzone produkty, które oferują najwyższą jakość.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx