Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Nowość na polskim rynku! Poznaj okulary przeciwsłoneczne Olivio&Co i Mokki

Okulary przeciwsłoneczne dla dzieci chronią oczy przed promieniowaniem UV i światłem niebieskim. W ofercie markowych produktów do wyboru są modele dla niemowląt, przedszkolaków i starszych dzieci, produkowane z wytrzymałych i bezpiecznych materiałów.

Ja wybrać okulary przeciwsłoneczne dla dzieci?

Zakup okularów przeciwsłonecznych dla dzieci jest poważną sprawą. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę, żeby były lekkie, wytrzymałe, wykonane z bezpiecznych dla zdrowia substancji i posiadały filtry. Szkła mają chronić wzrok dziecka przed szkodliwym promieniowaniem UV. W sklepie internetowym uvok.pl można wybrać okulary dla dzieci w różnym wieku, a także okulary dla dorosłych. Do wyboru są modele z polaryzacją i bez polaryzacji.

Jeśli chodzi o model OLIVIO Black 5-12 Oval mają filtry UV400, które wtopione są szkła. Chronią oczy dzieci przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, a jednocześnie mają odpowiedni stopień przyciemnienia. Co więcej, szkła są wyjmowane, więc można je wymieniać na soczewki korekcyjne. Oprawki zostały wykonane z poliwęglanu, dzięki czemu są wytrzymałe.

Jakie wybrać dla najmłodszych dzieci okulary przeciwsłoneczne?

Z noszeniem okularów przez maluchy bywa problem, ponieważ zsuwają się. Dla niemowląt i przedszkolaków sprawdzają się okulary z gumką, które pomagają je utrzymać na właściwym miejscu. Do wyboru są produkty markowe: Mokki, Olivio&Co, Real Shades i Shadez, które sprawdzają się w każdej sytuacji. Oto kilka wybranych produktów dopasowanych do wieku dziecka:

  • Mokki Click & Change Pink polarized – kierowane są do maluchów od 0 do 2 lat. Okulary mają najwyższą jakość szkieł (marki Mitsubishi), giętkie i lekkie oprawki, a dzięki technologii double injection mould są bardzo wygodne, nie uciskają nosa. System Click & Change nie ma śrubek, przez co są bezpieczne dla maluchów,
  • Real Shades Star — Samba – okulary przeznaczone dla dzieci w wieku od 2 do 4 lat, służące do ochrony oczu przed szkodliwym promieniowaniem UV. Bezpieczne, wygodne, stylowe produkty Real Shades mają wytrzymałe i nietłukące szkła z poliwęglanu. Ciekawy kształt spodoba się każdemu dziecku.
  • Shadez Blue Ray Pink – modele przeznaczone są dla dzieci od 3 do 7 lat. Okulary ekranowe Shadez Blue Ray chronią oczy dziecka przed szkodliwym światłem niebieskim. Produkt ma filtry Blue Ray, które odbijają i blokują nadmiar tego szkodliwego światła przed przedostawaniem się do wnętrza oczu, by jego ilość zbliżona była do zawartej w dziennym świetle.

W ofercie firmy uvok.pl jest wiele markowych modeli, które pozwalają dbać o wzrok dziecka w każdym wieku. Źle dobrane szkła, pogarszają widzenie maluchów.

Kiedy dziecko powinno nosić okulary przeciwsłoneczne?

Zagrożeniem dla oczu jest nie tylko promieniowanie UV, ale także światło niebieskie emitowane przez Słońce oraz przez ekrany urządzeń elektronicznych. Dzieci od najmłodszych lat korzystają ze smartfonów i tabletów, a przed telewizorami spędzają codziennie kilka godzin. To prowadzi do zmęczenia wzroku i pogarszania widzenia oraz przyspieszania procesów starzenia oczu. Aby chronić narząd wzroku, warto wybrać dla nich szkła z filtrami.

Błędnie się sądzi, że okulary przeciwsłoneczne nosi się tylko latem. Warto pamiętać, że należy narząd wzroku chronić nie tylko przed słońcem, ale też wiatrem, zimnem oraz zanieczyszczeniami, co minimalizuje ryzyko podrażnień oraz wystąpienia alergii oczu. Dziecko powinno zakładać okulary przeciwsłoneczne również zimą, ponieważ zabezpieczają wzrok przed światłem odbijającym się od śniegu. Marki takie jak: Shadez, Olivio&Co i Real Shades produkują modele z polaryzacją w różnych kształtach, wzorach i kolorach z myślą o dzieciach, więc warto pokazać je maluchom, by wybrały dla siebie oprawki.

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx