Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Baseny ogrodowe- co warto o nich wiedzieć?

Upalne dni lata najchętniej spędzamy w basenie. Jeszcze kilkanaście lat temu basen we własnym ogrodzie kojarzył nam się z niezwykłym luksusem. Dzisiaj na taki basen może sobie pozwolić właściwie każdy z nas. Kąpiel w przydomowym basenie jest ogromną przyjemnością, a dla dzieci niepowtarzalną frajdą. Dlaczego warto zainwestować w basen ogrodowy i jakie są najpopularniejsze rodzaje basenów? Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na inwestycję w ogrodowy basen? Sprawdźmy!

Basen ogrodowy- czy warto go mieć?

Basen ogrodowy to ogromna atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Trudno o coś przyjemniejszego niż zanurzenie się w wodzie, podczas gdy z nieba leje się żar. Aby w ogrodzie mógł stanąć basen, konieczna jest odpowiednia przestrzeń. Warto wiedzieć, że basen ogrodowy to spora inwestycja nieograniczająca się jedynie do kosztów zakupu samego basenu. Wydatkiem jest też utrzymanie basenu w czystości, filtracja wody czy jej ogrzewanie. Niewątpliwie jednak, basen to ten element ogrodowej infrastruktury, o którym marzy wielu z nas. Dziś pozwolić sobie na niego może właściwie każdy.

Rodzaje basenów ogrodowych

Baseny ogrodowe występują w co najmniej kilku wariantach. Często stosowane są baseny betonowe, które budowane są na stałe. Koszty takiej budowy są dość wysokie, jednak basen jest trwały, wytrzymały i z pewnością wytrzyma wiele lat użytkowania. Popularne są także baseny poliestrowe czy tworzone z włókna szklanego. Baseny dostępne są w różnych  kształtach i rozmiarach, z łatwością więc dopasujesz je do swoich potrzeb i oczekiwań. 

Dlaczego zadaszenia basenowe to mądra inwestycja?

Zadaszenie basenu umożliwia korzystanie z kąpieli przez większą część roku. Chroni basen przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, jak np. deszcz, wiatr czy śnieg. Uniemożliwia także wpadanie do wody suchych liści czy innych zanieczyszczeń. Zadaszenie może spełniać funkcję zabezpieczającą basen przed przypadkowym dostępem dzieci czy zwierząt. Może być także sposobem na więcej prywatności. Estetyczne zadaszenia basenowe mogą zwiększać wartość rynkową nieruchomości. 

Producent basenów ogrodowych najwyższej jakości

Phuanita to producent basenów ogrodowych najwyższej jakości. W ofercie sklepu znajduje się nie tylko wiele modeli basenów, ale także profesjonalna chemia basenowa, pozwalająca na zachowanie wody w idealnej czystości. Baseny oferowane przez markę są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, w tym nawet na ekstremalne temperatury. Basen we własnym ogrodzie to bardzo dobra inwestycja.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx