Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 kwietnia 2024

Zabawki sensoryczne dla niemowlaków i starszych dzieci

Zabawki dla dzieci mają sprawiać radość, ale też wspierać ich rozwój. Dzięki nim maluchy poznają świat. Zabawki edukacyjne, interaktywne i sensoryczne angażują umysł i zachęcają do myślenia.

Interaktywne zabawki dla dzieci

Zabawki interaktywne dla najmłodszych dzieci wydają dźwięki, świecą, wibrują, poruszają się, a nawet opowiadają bajki, przez co przykuwają uwagę. Maluchy je uwielbiają, bo mogą naciskać, dotykać i przytulać. Działają na bodźce, pobudzają wyobraźnię dziecka oraz koordynację wzrokowo-ruchową. W sklepie internetowym Mom’s Care można wybrać interaktywne produkty dla każdego dziecka. Jednak podczas zakupów należy kierować się wiekiem i możliwościami pociechy.

Zabawki interaktywne rozwijają zdolności manualne. Uczą chwytać przedmiotów i wprawiać w ruch ich elementy. Stymulują umiejętności dziecka jak: poznawanie kolorów, kształtów i słów oraz otoczenia. Rozbudzają aktywność i ciekawość świata.

Zabawki sensoryczne dla niemowlaków i starszych dzieci

Zabawki sensoryczne są skoncentrowane na stymulacji dotyku, wzroku, słuchu, węchu i smaku.  Odgrywają rolę w życiu niemowląt, ponieważ w tym okresie dzieci są ciekawe wszystkiego. Wkładają przedmioty do buzi, dotykają je i wąchają oraz oglądają z każdej strony. Z tego też względu należy wybierać bezpieczne i ekologiczne zabawki.

Zabawki dla 6 miesięcznego dziecka oprócz zdolności manualnych, rozwijają sensoryczne umiejętności dziecka. Dla najmłodszych ważne są kontrasty kolorystyczne i różnorodność faktur. Miękkie pluszowe przedmioty o różnych powierzchniach wspierają zmysł dotyku, a gryzaki zdolność żucia i wybijających się pierwszych ząbków. Zabawki, takie jak: macki ośmiornicy czy uszy króliczki, umożliwiają chwytanie oraz aktywną zabawę.

Zabawki edukacyjne dla starszych dzieci

Warto wybierać zabawki kreatywne, ponieważ można w ten sposób wspierać rozwój dzieci. Już od pierwszych dni życia należy kupować produkty, które odpowiadają na ich potrzeby. Jednak, kiedy dzieci mają 12 miesięcy, odpowiednie są zabawki edukacyjne, typu piramida sensoryczna, piłeczki do masażu. Natomiast, gdy skończą 18 miesięcy, można już kupić miękkie narzędzia i kręgle, zabawki drewniane, piłkę Takane. Warto nastawić się na kreatywne zabawki, do których należą wszelkiego rodzaju układanki.

Integracja sensoryczna odpowiada za prawidłowy rozwój intelektualny, dzięki czemu lepiej sobie radzi w kolejnych etapach życia. Jest niezwykle ważne, żeby od początku rozwijały się określone umiejętności, takie jak: skupianie uwagi, właściwe zachowanie i nawiązywanie relacji.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx