Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 kwietnia 2024

Jak przyjmować płatności w USDC z 0% prowizją

Coraz więcej firm i prywatnych przedsiębiorców rozważa akceptowanie walut cyfrowych. Stablecoiny, takie jak USD Coin (USDC), upraszczają ten proces. Otwiera to nowe możliwości biznesowe, zapewniając dostęp do globalnej publiczności i zmniejszając ryzyko finansowe. 

Czym jest USD Coin?

USDC to stablecoin powiązany z dolarem amerykańskim w stosunku 1:1. Jest to aktywo cyfrowe stworzone przez Circle i Coinbase w 2018 roku w oparciu o blockchain Ethereum. Jest przeznaczony do transakcji online, przechowywania i wymiany po stałym i przewidywalnym kursie, który nie jest dostępny dla Bitcoina i Ethereum ze względu na ich zmienność. Moneta ta pozwala również na szybkie transakcje i niskie opłaty, co czyni ją atrakcyjną dla firm i osób prywatnych. 

Cechy te są wspólne dla wszystkich stablecoinów (w tym Tether USD). Istnieje jednak między nimi różnica. USDT i USDC mają różne systemy bezpieczeństwa. USDT działa za pośrednictwem systemu rezerw, w którym każdy token jest zabezpieczony rezerwami finansowymi w USD lub innymi aktywami zarządzanymi przez Tether. Podczas gdy USDC wykorzystuje model „kontroli kapitału”. USDC ma również bardziej przejrzystą reputację, regularnie przechodząc audyty regulacyjne. 

Na tej podstawie pojawia się pytanie: jak zarejestrować portfel USDC, aby swobodnie przyjmować płatności?

Aby to zrobić, należy wybrać platformę kryptowalutową, która obsługuje tę monetę. Najlepiej zdecydować się na Trustee Plus. Jest to globalna platforma walut cyfrowych w formie wygodnej aplikacji mobilnej, która zapewnia dostęp do różnych cyfrowych monet (w tym USDC). 

Wystarczy wykonać kilka kroków, aby uzyskać dostęp do kryptowalut w dowolnym miejscu na świecie:

  1. Pobrać aplikację Trustee Plus dla systemów iOS i Android.
  2. Utworzyć nowe konto i przejść weryfikację.
  3. Na głównej stronie konta wybierz USDC i skopiuj adres.

Teraz możesz udostępnić swój adres portfela USDC każdemu i przyjmować płatności. Najważniejsze jest to, że większość transakcji w Trustee Plus odbywa się z prowizją 0%. Na przykład wymiana stablecoinów, przelewy, prowadzenie konta i wpłaty kryptowalut są przeprowadzane bez opłat.

Ponadto w aplikacji Trustee Plus można wydać kartę płatniczą i płacić kryptowalutą za zakupy w sklepach. Przykładowo, posiadając USDT na koncie, można użyć aktywnej karty do opłacenia rachunku w restauracji, zatankowania samochodu lub zakupu artykułów spożywczych po kursie rynkowym.

Warto poświęcić kilka minut na otwarcie konta w Trustee Plus.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx