Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

17 czerwca 2024

Laptop poleasingowy czy nowy – który wybrać?

Jedną z najczęstszych kwestii, nad którą zastanawiają się osoby chcące kupić nowy laptop, jest to, czy postawić na sprzęt nowy, czy też poleasingowy. Wybór ten powinien być uzależniony od indywidualnych potrzeb i preferencji – oba rozwiązania posiadają w końcu swoje wady i zalety. By nieco ułatwić podjęcie decyzji, podpowiadamy, która opcja i w jakich przypadkach będzie najbardziej korzystna.

Laptop poleasingowy a nowy – różnice

Stając przed wyborem między laptopem nowym a poleasingowym, warto dowiedzieć się, jakie są między nimi różnice. Pierwszy z nich to sprzęt pochodzący prosto od producenta. Jest nieużywany, wyposażony w oryginalne podzespoły, a najczęściej również w nowoczesne rozwiązania technologiczne (https://www.mmcomp.pl/laptop-lenovo-thinkpad). Z tego też względu jego zakup zwykle wiąże się ze stosunkowo dużym wydatkiem.

Laptopy poleasingowe są natomiast urządzeniami używanymi, zwykle klasy biznesowej, z których przez określony w umowie leasingowej czas (zwykle kilka lat) korzystała dana firma. Po wygaśnięciu umowy komputery te trafiają z powrotem do leasingodawcy. Następnie specjaliści je czyszczą, na nowo wgrywają system i sterowniki, a w razie potrzeby – również wymieniają podzespoły (https://www.mmcomp.pl/laptopy-poleasingowe). Laptopy te mogą posiadać standardowe ślady użytkowania – drobne rysy czy przetarcia, które jednak w żaden sposób nie wpływają na ich sprawność i działanie. Ze względu na to, że są one urządzeniami używanymi, są zwykle znacznie tańsze od swoich nowych odpowiedników. Z tego samego powodu, decydując się na poleasingowy sprzęt, należy mieć na uwadze to, że najprawdopodobniej nie będzie on wyposażony w najnowsze technologie.

Na który laptop warto się zdecydować?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji dotyczącej wyboru między laptopem poleasingowym a nowym, warto zastanowić się, czego oczekujemy od sprzętu oraz do realizacji jakich zadań będzie nam potrzebny. Modele poleasingowe stanowią doskonałe rozwiązanie dla osób, które szukają bardzo dobrego jakościowo sprzętu w przystępnej cenie, a jednocześnie którym nie przeszkadzają drobne ślady użytkowania. Świetnie sprawdzą się zarówno jako komputer dla studentów, do użytku domowego czy też do pracy biurowej. Niektóre laptopy poleasingowe dostępne na stronie https://www.mmcomp.pl/ poradzą sobie nawet w roli narzędzia do pracy architekta czy też projektanta!

Laptopy nowe będą natomiast najlepszą opcją w przypadku, gdy zależy nam na posiadaniu sprzętu wyposażonego w najnowsze podzespoły i technologie, a cena nie gra aż tak dużej roli. Takie rozwiązanie sprawdzi się gamerom, którzy od sprzętu oczekują najwyższych parametrów wydajnościowych oraz osobom pracującym na co dzień z programami o wysokich wymaganiach sprzętowych. Zarówno modele nowe, jak i poleasingowe zamówisz w sklepie MMComp!

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx