Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

14 lipca 2024

Jakie cechy powinien mieć dobry agregat do piany PUR?

Agregaty do piany poliuretanowej lub polimocznika to podstawowe wyposażenie firm zajmujących się wykonywaniem warstw izolacyjnych w budynkach. Zakup jednego takiego urządzenia to koszt nawet kilkuset tysięcy złotych, w związku z czym warto przemyśleć dokładnie ten wydatek i przeanalizować możliwości dostępnych na rynku maszyn. Sprawdź, jakie cechy powinien mieć dobry agregat, który sprawdzi się do pracy w wymagających warunkach.

Wydajność

Pierwszym kryterium wyboru powinna być wydajność urządzenia i dopasowanie go pod tym względem do potrzeb danej firmy. Najtańsze i najmniejsze agregaty działają dzięki zasilaniu pneumatycznemu. Modele takie, jak Graco A-25 Reactor (https://matflex.eu/agregat-do-piany-pur-graco-reactor-a-25-ap2614/) potrafią osiągnąć wydajność sięgającą 11,4 kg/min przy maksymalnym ciśnieniu natryskiwania 138 bar. Dostępne są również praktyczne, przenośne modele na kółkach, zasilane prądem z sieci, dzięki czemu nie wymagają użycia agregatu.

Większe potrzeby pod względem wydajności spełnią takie urządzenia, jak np. Graco Reactor 2 H-50 lub Graco Reactor 2 H-XP3. Na tej półce znaleźć można zarówno urządzenia zasilane pneumatycznie, jak i elektrycznie. Ich wydajność może przekraczać 20 kg/min, natomiast maksymalne ciśnienie robocze wynosić nawet 241 bar. Producent przystosował je do intensywnego, codziennego wykorzystywania. Urządzenia, które spełnią Twoje oczekiwania, znajdziesz pod tym adresem: https://matflex.eu/.

Dostępność dodatkowego osprzętu

Zakup samego agregatu to jedna kwestia – kolejną jest dodatkowe wyposażenie, bez którego nie będzie możliwe jego wykorzystanie. Będzie ono potrzebne zarówno do rozpoczęcia pracy, jak też później, gdy mogą okazać się potrzebne komponenty wymienne. Warto zdecydować się na sprzęt producenta. Niezbędne będą pompy transferowe, a także węże, które odpowiadają za transport nanoszonego surowca. Producenci tacy jak Graco oferują również kompletne zestawy naprawcze, dzięki którym możliwe jest wykonanie podstawowych napraw urządzenia, jak np. wymiana uszczelek.

Możliwości rozbudowy

Istotnym udogodnieniem wielu agregatów jest możliwość ich rozbudowy dzięki dostępności części modularnych. Pozwolą one np. na kontrolę urządzenia przy pomocy smartfona. Możliwa będzie wówczas zmiana parametrów, analiza danych, a także włączenie i wyłączenie maszyny zdalnie. Obsługa staje się dzięki temu bardziej intuicyjna, a użytkownik zyskuje możliwość lepszego nadzoru nad urządzeniem, co przełoży się na większą efektywność pracy.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx