Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Jaką osłonę na okno dachowe wybrać, aby zabezpieczyć wnętrze przed słońcem?

Jeśli chcesz spędzać czas na poddaszu w pełnym komforcie i skutecznie chronić się przed nadmiarem słońca, niezbędnym dla Ciebie akcesorium będzie dobrze działająca roleta zaciemniająca na okno dachowe. Jak dobrać roletę zaciemniającą na okno dachowe, by łatwo i wygodnie kontrolować stopień oświetlenia wnętrza na poddaszu?

Jak działa roleta zaciemniająca na okno dachowe?

Rolety zaciemniające na okna dachowe zaprojektowane zostały z myślą o tych momentach, w których promienie słoneczne nie są pożądane we wnętrzu. W przeciwieństwie do osłon przyciemniających, roleta zaciemniająca na okno dachowe niemal całkowicie blokuje promienie słoneczne, a w chronionej przed słońcem przestrzeni można cieszyć się praktycznie pełnym zaciemnieniem. Tego rodzaju roleta na okno dachowe jest szczególnie przydatna przede wszystkim w sypialni czy pokoju dziecięcym, w którym czas poobiedniej drzemki nie jest niczym niezwykłym. Roleta zaciemniająca na okno połaciowe przyda się jednak również w pokoju dziennym czy salonie, gdzie efekt przyciemnienia nie tylko stworzy klimat i pozwoli odpocząć od nadmiaru słońca, ale też umożliwi korzystanie z telewizora oraz codzienny relaks i potrzebną wszystkim przerwę od nadmiaru bodźców.

Jak dobrać roletę zaciemniającą na okno dachowe?

Aby roleta zaciemniająca na okna dachowe faktycznie dobrze działała i w prawie w 100% blokowała przy zasunięciu światło słoneczne, musi być poprawnie dobrana pod względem rozmiaru do wymiarów okna. Dobrze również, by wybrana przez Ciebie roleta zaciemniająca na okno dachowe oferowała rozwiązania ułatwiające jej montaż, a potem obsługę. Ponieważ roletę standardowo kupujemy z myślą o długim czasie użytkowania, ważne by dobierana roleta zaciemniająca była solidnie wykonana, odporna na uszkodzenie i zużycie, a także łatwa do czyszczenia. Nie zapominaj również, że rolety zaciemniające na okna dachowe to akcesoria o dużym potencjale dekoracyjnym, dlatego postaraj się dobrać osłonę na okno, która stylowo się prezentuje i będzie harmonizować wzorem i barwą z przyozdabianym wnętrzem.

Gdzie kupić rolety zaciemniające na okna dachowe?

Jeśli potrzebna Ci nowoczesna, łatwa w obsłudze i montażu, ale jednocześnie wykonana z wysokiej jakości materiałów, koniecznie sprawdź propozycje marki Dakea, która ma doświadczenie w produkcji okien dachowych od ponad 80 lat. W ofercie marki Dakea znajdziesz również funkcjonalne i stylowe akcesoria do okien dachowych. W ofercie Dakea dostępna jest m.in. wyjątkowo estetycznie wyglądająca i niezawodnie działająca roleta zaciemniająca na okno dachowe DUA, która gwarantuje efekt niemal 100% zaciemnienia i ochrony przed słońcem. Rolety zaciemniające z serii DUA są szczególnie cenione za banalnie prostą w obsłudze konstrukcję, w której nie ma plączących się i zbierających kurz linek, a także za niespotykaną trwałość zapewnioną przez odporny na zabrudzenie materiał. Roletę zaciemniającą na okno dachowe DUA z łatwością też dobierzesz do rozmiaru i marki swojego okna – rolety zaciemniające Dakea pasują do okien dachowych Dakea, VELUX®, FAKRO®, Optilight®, Keylite®, Starlite®, RoofLITE+ i DAKSTRA. Możesz też wybrać swoją osłonę na okno dachowe spośród wielu atrakcyjnych wariantów kolorystycznych rolety zaciemniającej DUA. Serdecznie polecamy Ci jasnoszary i piaskowy beż, które aktualnie królują w najmodniejszych aranżacjach!

5 1 vote
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx