Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Co to jest pożyczka konsolidacyjna i dla kogo jest przeznaczona?

Problemy finansowe mogą spotkać każdego, warto jednak pamiętać, że nie ma sytuacji bez wyjścia. Z pomocą przychodzą rozwiązania dedykowane osobom chcącym uporządkować swoje finanse. Jedną ze skutecznych opcji, która może być bardzo pomocna w uporządkowaniu własnych zobowiązań finansowych, jest pożyczka konsolidacyjna. Na czym polega taka pożyczka i dla kogo jest przeznaczona?

Co to jest pożyczka konsolidacyjna?

Pożyczka konsolidacyjna nazywana jest także pożyczką dla zadłużonych. To rodzaj zobowiązania, które zaciąga się, by spłacić inne, istniejące już długi, takie jak kredyty, pożyczki gotówkowe, karty kredytowe itp. Głównym celem tego rozwiązania jest połączenie wszystkich zaciągniętych wcześniej długów w jedno większe zobowiązanie, którego spłata miałaby odbywać się na korzystniejszych warunkach, często przy niższym oprocentowaniu lub dłuższym okresie spłaty. Taka opcja pozwala na znacznie łatwiejsze zarządzanie swoimi długami i uniknięcie opóźnień w regulowaniu ich – zamiast opłacać kilka rat różnej wysokości w różnych terminach, można spłacać jedną. Konsolidacja zobowiązań to rozwiązanie proponowane przez banki i instytucje pozabankowe, a warunki takie jak stopa procentowa, okres kredytowania i dodatkowe koszty i prowizje są zależne od wewnętrznych uwarunkowań danej firmy. Przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu pożyczki konsolidacyjnej dla zadłużonych warto przeanalizować i porównać warunki dostępnych ofert, a także zastanowić się, czy taka opcja będzie korzystna w danej sytuacji. Obecnie można starać się o przyznanie pożyczki konsolidacyjnej online, co znacznie ułatwia cały proces. Jedną z ciekawych propozycji jest FIT pożyczka konsolidacyjna z RRSO 11,56%. Warto wiedzieć, że można uzyskać ją nawet przez internet, bez wychodzenia z domu.

Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych – czyli dla kogo?

Proces zaciągnięcia pożyczki konsolidacyjnej jest nieco bardziej skomplikowany niż w przypadku zwykłej pożyczki, wciąż jednak nie powinien przysporzyć większych kłopotów zainteresowanym osobom. Kto może wnioskować o przyznanie tego typu pożyczki? Przede wszystkim osoba, która posiada zaciągnięte zobowiązania i chce uporządkować swoją sytuację finansową. Wnioskodawca powinien posiadać dobrą historię kredytową, czyli powinien mieć udokumentowaną historię regularnego spłacania rat kredytów i pożyczek. Pożyczkodawca analizować będzie dochody osoby wnioskującej o konsolidację, a także jego zdolność do spłaty pożyczki konsolidacyjnej. Dochód powinien być wystarczający do pokrycia tego zobowiązania. Konieczne będzie też spełnienie wymogów formalnych, takich jak przedłożenie dokumentu tożsamości, a także dokumentów poświadczających dochody, saldo kredytów i pożyczek, jakie mają być poddane konsolidacji. Chcąc dokonać konsolidacji swoich zobowiązań, warto zastanowić się, jaka opcja będzie najkorzystniejsza i wziąć pod uwagę nie tylko wysokość nowej raty, ale też okres spłaty.

Jakie zobowiązania można skonsolidować?

Konsolidacja zobowiązań może, ale nie musi dotyczyć wszystkich istniejących zobowiązań finansowych wnioskodawcy. Klient może sam lub przy pomocy doradcy wybrać, które raty zostaną objęte konsolidacją, a które będą spłacane osobno. Pożyczka konsolidacyjna dla zadłużonych to nie tylko narzędzie do wygodniejszej spłaty pożyczek i kredytów – za jej pomocą w jedną ratę złączyć można też inne rodzaje zobowiązań, takie jak opłaty za media, chwilówki czy limity na kartach kredytowych. Warto też pamiętać, że ostateczna decyzja należy do pożyczkodawcy i to on zadecyduje, czy dane zobowiązania mogą być poddane konsolidacji. W niektórych, bardziej skomplikowanych sytuacjach, należy liczyć się z ryzykiem otrzymania negatywnej decyzji. Może tak się zdarzyć np. gdy istniejące zadłużenie w skali miesiąca przewyższa uzyskiwane dochody. W takiej sytuacji otrzymanie pożyczki skonsolidowanej może być trudniejsze, nie warto jednak się załamywać – w takim przypadku można negocjować warunki umowy, które będą bezpieczne i akceptowalne dla obu stron.

Źródła:

Pożyczka konsolidacyjna. Co to jest i na czym polega?

Konsolidacja pożyczek – czym jest i jakie daje korzyści?

Opracowano na zlecenie partnera, tj. Kasy Stefczyka.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx