Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Internetowy sklep dla stolarzy – na te 5 kwestii musisz zwrócić uwagę

Zarówno do seryjnej produkcji mebli, jak i domowych remontów, potrzeba odpowiednich przyrządów. Najwyższą jakość gwarantują sprawdzone sklepy dla stolarzy. Po czym poznać dobre miejsce do składania zamówień online? Dowiedz się więcej z artykułu!

 • Bliska współpraca sklepu z producentem zapewnia klientowi wyższy poziom obsługi, a często także korzystniejsze ceny.
 • Produkty z górnej półki są dostępne nie tylko u wąsko wyspecjalizowanych sprzedawców, ale też w większych sklepach branżowych, np. budowlanych.
 • Dobry sklep stolarski powinien zapewniać kompleksowy serwis oraz fachowe doradztwo w wyborze odpowiednich narzędzi.
 • Coraz więcej firm świadczy usługę wypożyczenia lub wynajmu produktów, oferta zwykle dotyczy dużych i ciężkich maszyn.
 • W sklepie dla stolarzy dostępne są wszelkie akcesoria, ale już surowiec najczęściej trzeba zakupić w innym miejscu.

Obróbką drewna zajmują się przede wszystkim rzemieślnicy, a także artyści i ludzie, którzy chcą samodzielnie wykonać szereg czynności – od złożenia mebli po wymianę podłogi. Każdy chce sobie ułatwić i przyspieszyć działanie, jednak dobór narzędzi zależy m.in. od charakteru oraz zakresu prac czy rodzaju drewna. Porządny sklep dla stolarzy pozwala szybko znaleźć najbardziej adekwatny produkt. W przypadku poszukiwań przez internet, niezwykle istotny staje się klarowny podział produktów na kategorie i wewnętrzna, elastyczna wyszukiwarka. Niektóre narzędzia stolarskie funkcjonują pod kilkoma nazwami, np. tokarskie dłuto lub nóż tokarski – na oba zapytania powinny wyświetlić się podobne wyniki. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? 

W sklepach dla stolarzy znajdziesz profesjonalne narzędzia stolarskie renomowanych producentów

Rozmaite testy branżowych mediów najczęściej traktuje się jedynie jako ogólne wskazówki. Większą wagę przywiązuje się do opinii znajomych czy kolegów po fachu. Rzeczywistą jakość akcesoriów najlepiej da się ocenić dopiero po ich praktycznym wypróbowaniu, a fachowcy często posługują się narzędziami jednej marki – tej, która spełniła oczekiwania już za pierwszym razem. Skoro coś się sprawdza w stolarni, trzeba naprawdę mocnych argumentów (albo silnego zawodu), by przekonać do zmiany. W sklepie internetowym każdy producent ma odrębny dział, dostępny z poziomu strony głównej. Takie rozwiązania pomogą błyskawicznie skompletować potrzebne produkty.

Warto zwrócić uwagę, czy dany sklep stolarski online jest autoryzowanym partnerem ulubionego producenta. Choćby ze względu na koszty i obsługę. Cena regularna narzędzi najwyższej jakości może być niższa u oficjalnego przedstawiciela. Duże znaczenie dla wielu klientów ma też obsługa posprzedażowa. Sklep, z którym producent nawiązał współpracę, często może na miejscu przeprowadzić naprawy gwarancyjne czy serwis pogwarancyjny. Dzięki temu akcesoria po przeglądzie wrócą do ciebie zdecydowanie szybciej!

Pełen asortyment w sklepie internetowym – od dłuta do toczenia drewna po odzież ochronną

Kolejna kwestia to zakres i rzeczywista dostępność poszczególnych przyrządów. Warto wybrać taki sklep, który nie tylko ma dużo kategorii, ale też z pewnością szybko zrealizuje zamówienie i dostarczy zakupy – i ma do tego sprawdzonych partnerów. Są w sieci podmioty reklamujące szeroką ofertę, a w rzeczywistości wystawiają cierpliwość klientów na ogromną próbę – sprzedają produkty, których jeszcze nie mają w magazynie. Dla niedzielnych majsterkowiczów opóźnienie i brak narzędzia byłoby trudne do zaakceptowania, a co dopiero dla profesjonalistów, z kalendarzami pełnymi zleceń i ostatecznych terminów na ich dokończenie. Zaufane sklepy ciesielskie korzystają ze wsparcia w takich obszarach, jak:

 • natychmiastowe i bezpieczne płatności internetowe;
 • kredytowanie, leasing i inne formy finansowania;
 • wysyłka i ew. odbiór towaru.

Niektóre prace w drewnie są stosunkowo łatwe, do innych potrzebne jest większe doświadczenie i bardziej specjalistyczne narzędzia. Każdy produkt ma sprecyzowane przeznaczenie, ale osoby z dużymi umiejętnościami potrafią znaleźć dla nich więcej kreatywnych i praktycznych zastosowań. Stolarz może potrzebować między innymi takich rzeczy, jak:

 • elektronarzędzia – wiertarki, wkrętarki, wiertarko-wkrętarki, odkurzacze, ręczne piły, pilarki, szlifierki, frezarki;
 • wkręty, ściski, połączenia kołkowe;
 • urządzenia pomiarowe – poziomice, kątowniki, miarki, dalmierze laserowe, markery;
 • dłuta i noże do toczenia drewna;
 • materiały ścierne;
 • ochraniacze i odzież robocza – okulary, rękawice, spodnie, wkładki douszne i nauszniki, maski i półmaski z filtrami, obuwie;
 • kleje ciesielskie, do parkietów etc.

Mało który sklep dla stolarzy ma w swojej ofercie zarówno przyrządy, jak i drewna stolarskie

Profesjonaliści, np. z firm meblowych, niejednokrotnie korzystają z wielkogabarytowych maszyn w swoich warsztatach i halach produkcyjnych. Frezarki liniowe, piły poprzeczne, szlifierki szerokotaśmowe, strugarki czterostronne, piły rozdzielcze – to tylko niektóre przykłady urządzeń, które kosztują dziesiątki lub nawet setki tysięcy złotych. W pewnych okolicznościach bardziej opłaca się wynajęcie takiej maszyny, z myślą o konkretnym zleceniu, niż zakup na własność.

Wielu klientów lubi, kiedy mogą zamówić wszystko w jednym miejscu i czekać na dostawę sprzętu z wirtualnego koszyka. A co z drewnem? Nawet najlepsze narzędzia i umiejętności na niewiele się zdadzą, kiedy brakuje surowca o odpowiednich parametrach. Jednak w praktyce trudno znaleźć sklep stolarski, który dostarczałby również drewno wysokiej jakości. Zaopatrzenie w drzewo trzeba realizować osobno.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx