Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Wyposażenie serwisu sprzątającego – najczęściej popełniane błędy

Szacuje się, że nawet ponad połowa firm w naszym kraju korzysta z usług serwisów sprzątających. Coraz chętniej wybierają je także osoby prywatne. Oczekują w zamian profesjonalizmu i higieny na najwyższym poziomie. Zobacz, jakie są najczęstsze błędy popełniane przez firmy sprzątające podczas zakupu wyposażenia, aby uniknąć ich w praktyce i nie zawieść swoich klientów.

Brak części wymiennych na wyposażeniu

Długa eksploatacja wyposażenia powoduje, że w naturalny sposób zużywa się i niszczy. W każdej chwili może po prostu połamać się w wyniku uderzenia lub innego nieprzewidzianego zdarzenia. Obowiązkowo w wózku ekipy sprzątającej powinien znaleźć się zatem odpowiedni zapas akcesoriów wymiennych, aby w razie potrzeby móc sięgnąć po części zapasowe. Produkty takie, jak stelaże do mopów możesz znaleźć tutaj https://higi24.pl/pl/c/Stelaze-do-mopow/. Warto mieć pod ręką również czyste końcówki, a także detergenty czy potrzebne materiały eksploatacyjne.

Zakup akcesoriów niskiej jakości

Kierując się chęcią jak największego zaoszczędzenia, niektóre firmy sięgają po akcesoria jak najtańsze, niekiedy nieprzeznaczone do profesjonalnego wykorzystania, lecz użytku domowego. Jest to oczywiście jedynie pozorna oszczędność – będą szybciej się zużywać i niszczyć, przez co trzeba będzie częściej je wymieniać. Przed zakupem sprawdź, kto jest producentem danego wyposażenia, a także, czy posiada ono odpowiednie certyfikaty, które wskazują na możliwość profesjonalnego użytku. Produkty takie znajdziesz w sklepie Higi24 https://higi24.pl/.

Brak sezonowego przygotowania

Planując zakup wyposażenia i środków dla serwisu sprzątającego, musisz pamiętać o wzmożonych potrzebach na poszczególne produkty w określonych sezonach. Licz się z tym, że z pewnością Twoje wydatki na środki do czyszczenia podłóg wzrosną zimą, gdy w obiektach, gdzie pracujesz, będzie znacznie więcej zanieczyszczeń związanych z opadami deszczu czy śniegu. Latem natomiast może wzrosnąć ilość śmieci do wyniesienia w takich miejscach, jak publiczne toalety przy najchętniej uczęszczanych miejscach, gdzie wzrasta ruch w wyniku sprzyjającej pogody. Nie daj się zaskoczyć i bądź na to przygotowany.

Brak dedykowanych środków czystości

Żaden serwis sprzątający nie będzie cechował się skutecznością, która usatysfakcjonuje klientów, jeśli do wszystkich czynności używał będzie uniwersalnych środków czystości. Nawet najwyższej jakości produkt tego rodzaju nie poradzi sobie z wszelkiego typu zabrudzeniami na różnych powierzchniach. Pamiętaj o tym, że najlepsze efekty osiągniesz, np. wybierając inne środki czystości do obiektów gastronomicznych, inne zaś do biur, gdzie konieczne jest wyczyszczenie sprzętu elektronicznego.

0 0 votes
Article Rating
Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx