Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Co spakować na plażę?

Vibrant towel, beach bag and accessories spread out on the sand.

Wybieracie się nad Morze Bałtyckie? Chcecie spędzać długie godziny nad wodą? Świetnie! Tylko pamiętajcie, że trzeba się do tego przygotować. Oto lista rzeczy, które powinniście ze sobą zabrać, aby plażowanie było jak najbardziej udane.

Kosz piknikowy albo torba

Albo jedno i drugie. Bo pakując się na wczasy nad morze trzeba się w coś spakować, a lepiej chyba zabrać za dużo, niż potem zastanawiać się, skąd weźmiemy tę rzecz, która jednak okazała się niezbędna. Weźmy pod uwagę to, żeby torbę czy kosz wygodnie się nosiło. Także wtedy, gdy będą ciężkie.

Plastikowa torebka

Woda i piasek nie są przyjazne naszym telefonom, czytnikom e-booków i innym gadżetom, które zabieramy na plażę. Dlatego gdy nie trzymamy ich w rękach, dobrze jest odkładać je do plastikowej torebki z suwakiem.

Koc lub mata

Lepsza opcja niż siedzenie na ręczniku. Szczególnie wtedy, gdy na plażę wybieramy się z rodziną. Tylko dostosujmy wielkość do liczby ludzi, żeby każdy miał trochę miejsca. I zwróćmy uwagę na materiał: powinien być lekki i szybko wysychać.

Parasol plażowy

Przyda się w te dni, gdy lejący się z bezchmurnego nieba żar robi z plaży patelnię. A chyba nikt nie chce usmażyć sobie skóry albo nabawić się udaru słonecznego. Dzięki parasolowi będziemy mogli dłużej zostać nad wodą i cieszyć się komfortem, jaki daje cień.

Czapki i kapelusze

Czy idziemy na plażę z parasolem, czy bez, zawsze pamiętajmy o nakryciach głowy. Może być czapeczka z daszkiem, może być słomkowy kapelusz – co bardziej pasuje do naszego stylu. Ważne, żeby chronić głowę przed przegrzaniem.

Okulary przeciwsłoneczne

Chronić należy też oczy. Pomagają w tym daszki czapek i ronda kapeluszy, ale pamiętajmy również o okularach. I nie kupujmy tych najtańszych na turystycznym bazarku, wydajmy trochę więcej na takie z dobrym filtrem UV.

Kosmetyki z filtrem

Piękna opalenizna jest najlepszą pamiątką z nadmorskich wakacji. Ale oparzenia słoneczne niekoniecznie. Dlatego nie żałujmy sobie kremów z wystarczająco wysokim filtrem UV. Pamiętajmy, że trzeba nałożyć je ponownie po każdej kąpieli.

Plażowa apteczka

Wypadki się zdarzają. Spakujmy więc rzeczy, które pomogą w radzeniu sobie z ich konsekwencjami, czyli środki dezynfekujące, plastry i bandaże. Dorzućmy też tabletki przeciwbólowe.

Przekąski odporne na upał

Ciągłe kupowanie jedzenia w barach i restauracjach ulokowanych przy plaży może zrujnować rodzinny budżet. Zabierzmy więc ze sobą kanapki i inne rzeczy, które lubimy. Tylko pamiętajmy o panujących na plaży warunkach: kabanosy czy chrupki są ok, ale czekolada, która zamieni się w ciecz, już nie bardzo.

Napoje, dużo napojów!

Każdy chyba wie, że w trakcie upałów trzeba nieustannie się nawadniać. Kiedy zamierzamy spędzić na plaży większość dnia, dwa litry płynów na osobę to minimum! Najlepiej zabrać wodę i soki – tylko nie takie jednodniowe, bo zepsują się błyskawicznie.

—-

Udanego wypoczynku życzy redakcja portalu https://www.e-wczasy.pl/noclegi/nad-morzem oferującego pewne noclegi nie tylko nad morzem

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.