Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Okna plastikowe – rozwiązanie dla każdego typu budynku

Okna i drzwi to jeden z najdroższych elementów wykończenia zarówno mieszkań jak i domów. Podjęcie decyzji o doborze okien powinno zostać poprzedzone dokładną analizą i określeniem preferencji. Na rynku znajdziemy wiele możliwości, począwszy od materiału, z którego wykonane zostały okna, po ich wzory oraz kształt. Okna różnią się nie tylko materiałem i wyglądem, ale również właściwościami takimi jak izolacja termiczna, izolacja hałasu czy grubość i ilość warstw.

Okna plastikowe – główne zalety

Okna plastikowe, czyli okna PVC to najpopularniejsze, i zdaniem wielu, najlepsze rozwiązanie, jeśli chodzi o stolarkę okienną. To dobre rozwiązanie zarówno dla biur jak i mieszkań prywatnych, a różnorodność oferowanych rozwiązań sprawia, że okna plastikowe stały się najpowszechniejszą opcją.

W ofercie firm produkujących okna znajdziemy różne modele, które różnią się między innymi liczbą komór, liczbą pakietów szybowych, czy parametrami izolacyjnymi. Materiał wykorzystywany do produkowania okien plastikowych zapewnia plastyczność, co sprzyja zaspokajaniu potrzeb klientów i produkowaniu najróżniejszych kształtów, takich jak np. koła, trapezy czy trójkąty. Właściwości plastiku pozwalają na rozwiązania, które nie są możliwe dla okien drewnianych, które zajmują drugie miejsce na podium popularności. 

Główną zaletą okien plastikowych jest stosunek wysokiej jakości do niskiej ceny. Okna wykonywane z surowca jakim jest plastik są najtańszym rozwiązaniem na rynku, jednocześnie będąc jednym z najbardziej wytrzymałych i trwałych rozwiązań. Ważnym elementem może być również oszczędność, zarówno podczas zakupu i montażu, jak i w długofalowym okresie, dzięki energooszczędności. 

Wygoda i trwałość

Okna plastikowe, w przeciwieństwie do okien drewnianych nie wymagają czynności konserwacyjnych. Ze względu na swoje właściwości fizyczne nie potrzeba dokonywać kosztownych i czasochłonnych zabiegów, a użyte materiały pozwalają na utrzymanie pierwotnego koloru przez wiele lat. Aby okna plastikowe były czyste wystarczy przemyć je wodą z płynem do mycia naczyń. 

Taki wybór to również wygoda podczas montażu. Okna plastikowe są znacznie lżejsze niż drewniane czy aluminiowe zamienniki. Montaż jest prostszy, mniej angażujący oraz przede wszystkim szybszy. Firmy zajmujące się takimi usługami w swoich cennikach uwzględniają niższe ceny dla tego typu rozwiązań. 

Polecane przez ekspertów

Warto szukać pomocy i porady wśród ludzi, którzy zajmują się branżą związaną ze stolarką okienną od lat. Postanowiliśmy spytać eksperta co sądzi o wyborze okien plastikowych i komu je poleca:

– Wybór odpowiednich okien to indywidualna sprawa każdego z klientów. Wszystko zależy od upodobań, ale okna plastikowe są mimo wszystko najczęstszą opcją wybieraną przez Polaków. Główny atut, którym bez wątpienia jest niska cena i wysoka wytrzymałość sprawia, że chętnie sięgamy po rozwiązania tego typu. Okna plastikowe nie są wymagające w zakresie konserwacji, są dostępne w szerokiej palecie barw, co sprawia, że każdy znajdzie na rynku produkt idealnie dostosowany do swojej elewacji. Dostępne są m.in. barwienia imitujące drewno, co jest ciekawym rozwiązaniem dla osób, które chcą zachować praktyczność okien plastikowych i uzyskać efekt okien drewnianych, które podkreślają charakter budynków.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.