Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Popularny Office 365 – czy nadal jest na czasie?

Nie ulega wątpliwości, że każda firma, niezależnie od branży, w której operuje, wymaga dostępu do przynajmniej podstawowych programów obsługi i modyfikacji danych. Dziś, gdy zdecydowaną większość rozliczeń i innych operacji finansowych wykonuje się za pośrednictwem komputera, należy zadbać o to, aby posiadał on stosowne oprogramowanie, które pozwoli szybko i sprawnie nim operować. Urządzenia opierające się na Windowsie w zdecydowanej większości przypadków korzystają z Office 365 dla firm, czyli jednego z najlepiej znanych i najbardziej rozpowszechnionych pakietów biurowych, jakie są dostępne na dzisiejszym rynku.

Jakie programy zapewni nam Microsoft?

Prawdopodobnie każdy jest obeznany przynajmniej z kilkoma narzędziami, które oferuje Office 365 dla firm. W skład aktualnej wersji pakietu, do aplikacji stacjonarnych zaliczają się:

 • Excel – Podstawowy program do dokonywania złożonych obliczeń, a także tworzenia wykresów i tabelek. Jest on nieoceniony podczas księgowości, rachunków lub rozliczania wydatków firmy.
 • PowerPoint – Znana aplikacja do tworzenia prezentacji multimedialnych, łączy w sobie stosunkowo prostą obsługę oraz szeroki zakres opcji. Przydatna podczas spotkań firmowych czy planowania strategii działalności.
 • Word – Uniwersalne narzędzie do tworzenia, odczytu i modyfikacji plików tekstowych, cechuje się on przystępnością oraz bardzo wygodnym user interface.
 • Access – Program do pracy na bazach danych. Jego cechą szczególną jest wygodna i czytelna oprawa graficzna, a także UI pozwalające na tworzenie prostych baz danych bez konieczności obsługi kodu SQL.
 • Outlook – Jedna z najlepszych aplikacji do obsługi e-maila. Pozwala na niezwykle wygodną organizację i uporządkowanie wiadomości, nawet przy ich wyjątkowo dużym nakładzie.
 • Publisher – Asystent działu marketingowego, który w znacznym stopniu ułatwi tworzenie, kompozycję i rozsyłanie materiałów reklamowych. Pozwala on także na szybkie przygotowanie ulotek do druku.
 • OneNote – Program graficzny przystosowany do zapisu szybkich notatek, które bardzo pomagają w organizacji. Jest to narzędzie doceniane przede wszystkim przez działy kreatywne, które potrzebują sposobu na uporządkowanie swoich pomysłów.

Nowoczesne metody pracy – Office 365 dla firm i usługi w chmurze

Idąc z duchem czasu, Microsoft postanowił unowocześnić swój pakiet poprzez wprowadzenie do niego nowego zestawu usług chmurowych. Ich dużą zaletą jest brak uzależnienia od pojedynczego komputera, dzięki czemu korzystać z nich może cała firma, na bieżąco przesyłając i aktualizując wybrane dokumenty.

Obecnie, Office 365 dla firm, może zapewnić kilka, bardzo pomocnych narzędzi, wliczając w to:

 • Exchange
 • SharePoint
 • Microsoft Teams
 • OneDrive

Można powiedzieć, że dostęp do obszernego dysku i innych usług w chmurze, dla wielu przedsiębiorców stanowi główny powód, dla którego postanawiają zdecydować się właśnie na ten pakiet.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.