Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 sierpnia 2021

Makijaż permanentny – dla poprawy jakości życia osób chorych

Choroby nowotworowe za każdym razem są wyniszczające dla organizmu. Zaburzają pracę poszczególnych narządów i układów, a tym samym znacząco utrudniają codzienne życie. Nie da się również ukryć, że pogarszają wygląd, chociażby ze względu na wypadające włosy. Kobiety zmagają się z utratą piersi w wyniku nowotworów, bliznami i efektem pogarszającego się samopoczucia, wrażeniem nieatrakcyjności. Tutaj swoje zastosowanie znajduje makijaż permanentny, który już nie tylko ma za zadanie podkreślać urodę i codzienne szykowanie się do wyjścia, czynić łatwiejszym.

Mikropigmentacja brodawki piersiowej

Makijaż permanentny znalazł swoje zastosowanie w zabiegach natury medycznej. Chodzi między innymi o mikropigmentację brodawki piersiowej, która może być wykonywana zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Paniom pozwala odtworzyć wygląd brodawki piersiowej lub przyciemnić jej zarys, jeśli są po rekonstrukcji piersi i nie mają brodawki piersiowej lub została ona chirurgicznie odtworzona. Mikropigmentacja wykorzystywana jest po zabiegach plastyki piersi, w przypadku zmagań z bielactwem oraz w sytuacji, gdy zachodzi chęć przyciemnienia naturalnego odcienia brodawki piersiowej.

Brodawki są bardzo wrażliwe, stąd jakiekolwiek urazy czy poparzenia sprawiają, że widocznie zmienia się ich wygląd. Tak dla kobiet, jak i dla mężczyzn, może to być powód do powstania kompleksu, który wpłynie nawet na wycofanie się z życia towarzyskiego i problemy w relacjach partnerskich. U obydwu płci mikropigmentacja brodawki sprawdza się w takich sytuacjach.

Widoczne brwi i rzęsy

Nowotwory wielokrotnie pozbawiają włosów. Pacjenci zmagają się z utratą brwi oraz rzęs, przez co ich twarz przybiera nienaturalny wygląd, rodzi poczucie wstydu i nieatrakcyjności. Dzięki makijażowi permanentnemu można uzyskać maksymalnie naturalne efekty, pozbyć się kompleksów i dać sobie szansę na odzyskanie poczucia własnej wartości.

Tak nietypowych, ale bardzo potrzebnych zabiegów wykorzystujących technikę makijażu permanentnego, podejmuje się zespół https://www.naturalnypermanentny.pl/. Doświadczenie, umiejętności, nowoczesny sprzęt i innowacyjne metody, przywracają pacjentom komfort codziennego życia.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami na Ofio: reklamajola@wp.pl