Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Wyjazd integracyjny – jak zorganizować?

Wyjazdy integracyjne to coraz popularniejszy sposób na skupienie pracowników wokół wspólnego celu czy poznanie się między sobą. Często tego rodzaju wyjazdy organizowane są również prywatnie, kiedy w gronie znajomych pojawiają się nowe osoby. Wówczas najlepiej na neutralnym gruncie zacząć budować przyjacielskie relacje. Jak ciekawie zorganizować taką imprezę?

Podstawą jest miejsce

            Jeśli myślicie o organizacji wyjazdu integracyjnego, w pierwszej kolejności zdecydujcie, jaka lokalizacja będzie najciekawsza. Podpowiemy, że nie warto przeznaczać na podróż kilkunastu godzin, jeśli wyjeżdżamy zaledwie na kilka dni. Poszukajcie wówczas ciekawych miejsc w waszej okolicy, z pewnością takie są. Dzięki temu zaoszczędzicie czas na dojazd i powrót, choć te elementy wyjazdu również bardzo mocno integrują.

            Kolejną sprawą, jaką musicie wziąć pod uwagę, to nocleg. Mając na celu integrację zespołu oraz wspólną zabawę, wybierajcie ośrodki, dysponujące salą, w której wszyscy uczestnicy bez trudu się zmieszczą. Jeśli nie ma wydzielonego miejsca na biesiady, wystarczy jadalnia lub korytarz, pod warunkiem, że nie będziecie przeszkadzać innym gościom. Korzystając z możliwości, jakie dają pożyczki pozabankowe, warto wybierać nieco większe ośrodki, w których wydzielono specjalną strefę imprezową, odgrodzoną od pozostałej części budynku.

Wyjazd kilkudniowy

            Najlepsza integracja jest wtedy, gdy nie musimy w tym samym dniu wracać do domu. Wybierzcie zatem termin wyjazdu tak, aby można było przeznaczyć na niego co najmniej 3 dni. Pozwoli to na pełny relaks, wzajemne poznanie się i realizację założonego wstępnie planu. Pamiętajcie także, iż nie zawsze można zabrać na wyjazd wszystkich pracowników, szczególnie w środku tygodnia. Aby nie było pokrzywdzonych, wybierajcie terminy weekendowe.

            Na tego rodzaju imprezie nie może być mowy o nudzie. Zaplanujcie harmonogram pobytu, aby w każdym dniu zapewnić uczestnikom różnorodne atrakcje. Idealnym rozwiązaniem jest plan dnia, który wszyscy otrzymają przed wyjazdem, aby dokładnie znać rozkład zajęć oraz godziny posiłków. Warto także skorzystać z pomocy lokalnego biura podróży, które zaproponuje i zorganizuje czas dla wycieczkowiczów na miejscu, dostosowując go do naszych oczekiwań. Koszty zaplanowanych atrakcji pomogą sfinansować pożyczki pozabankowe.

Integracja w tanecznym rytmie

            Niezwykle ważnym elementem każdego wyjazdu integracyjnego jest impreza. Można zaplanować ją już w pierwszym dniu. Pomyślcie o atrakcjach podczas przyjęcia. Warto wynająć zespół, który nie tylko da wyjątkowy koncert, ale sprawi, iż każdy z uczestników bez wahania ruszy na parkiet. W sfinansowaniu kosztów wynagrodzenia zespołu skorzystajcie z możliwości, jakie oferują pożyczki pozabankowe.

            Jeśli poszukujecie niestandardowych rozwiązań, zaangażujcie firmę eventową, która zorganizuje przyjęcie, planując każdy jego element. Będzie to ciekawe urozmaicenie wyjazdu. Miło jest także połączyć integrację z edukacją, poprzez wynajęcie przewodnika i zwiedzenie ciekawych miejsc, zlokalizowanych blisko ośrodka, w którym przebywacie.

            Wyjazd integracyjny to niezwykle ważne ogniwo łańcucha, którym jest budowanie zespołu. Dzięki wspólnej zabawie nie tylko poznajemy współpracowników, ale także nabieramy do nich większego zaufania i śmiałości. To również idealna okazja do organizacji wspólnych imprez, które jednoczą załogę, pozwalając w przyszłości pracować w przyjaznej atmosferze.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.