Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 czerwca 2024

Pomysł na zimowy wypoczynek – obozy językowe

closeup of the hand of a caucasian man holding a black signboard with the question your dream is to speak English written in it, on the street, in the popular Camden Town in London, United Kingdom

Wkrótce dzieci i młodzież wrócą do szkolnych ławek – warto już teraz zacząć myśleć o zimowym odpoczynku, by skorzystać z najlepszych ofert first minute i zaplanować ferie zimowe dla nastolatka. Wykorzystanie przerwy od zajęć w szkole na rozrywkę połączoną z nauką języka to świetna zabawa i jednocześnie inwestycja w przyszłość.

Zimowy wyjazd – trening językowy przed egzaminami

Rok szkolny to intensywny czas zwłaszcza dla uczniów ostatnich klas i przyszłorocznych maturzystów, którzy przygotowują się do egzaminów. Szczególnie ważne jest dla nich odnalezienie równowagi pomiędzy nauką a odpoczynkiem, o którym często zapominamy, skupiając się wyłącznie na ocenach. Nie bez przyczyny psychologowie bija na alarm – wypoczęty uczeń, to uczeń, który przyswoi wiedzę efektywniej i szybciej.

Sposobem na zminimalizowanie stresu przed egzaminami mogą być np. zimowe wyjazdy. Oferta biur podróży pozwala dobrać ofertę idealnie skrojoną do potrzeb i zainteresowań nastolatka. Świetnym pomysłem są obozy językowe, czyli połączenie rozrywki z praktyczną nauką języka. Podczas obcowania z nim na co dzień w nowym otoczeniu, uczniowie nie tylko utrwalają sobie posiadana wiedzę, ale też uczą się swobodnie rozmawiać. Taki trening z pewnością zaprocentuje podczas egzaminów, a później w trakcie wakacyjnych wojaży.

Gdzie jechać na obóz językowy?

Popularny i chętnie wybierany przez rodziców oraz młodzież kierunek to Wielka Brytania. Nie ma lepszego sposobu na obcowanie z językiem angielskim, niż odwiedzenie miejsca, w którym wszyscy porozumiewają się właśnie nim. To też świetna okazja na to, by sprawdzić się w otoczeniu, w którym usłyszymy przeróżne akcenty z całego świata. Dodatkowo Londyn i inne miasta Anglii są bardzo atrakcyjnymi turystycznie miejscami – z pewnością nie zabraknie tam atrakcji dla nastolatków. Dla maturzystów, którzy myślą o studiach w Anglii, może to być dodatkowo motywacja oraz świetna okazja, by poznać kraj.

Inny pomysł na zagraniczny, zimowy obóz językowy to cieplejsze kierunki – np. Malta lub Hiszpania. Optymalna pogoda zimą pozwala na aktywne zwiedzanie, które jest miłą odskocznią od niskich temperatur, śniegu i deszczu w Polsce. Oprócz tego w trakcie wyjazdu młodzi ludzie aktywnie uczą się i szlifują języki, a piękne krajobrazy i widoki na Morze Śródziemne pozwalają oderwać się od codzienności i stresów.

Szeroki wybór obozów językowych znajdziemy w ofercie biura podróży ATAS – wybierając zaufanego operatora z profesjonalną kadrą, możemy być spokojni o bezpieczeństwo naszych dzieci i to, że wrócą nie tylko z pięknymi wspomnieniami, ale też nową wiedzą.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.