Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 czerwca 2024

Co zrobić z psem w czasie urlopu?

Okres wakacji to trudny czas dla czworonogów. Wiele zwierząt jest porzucanych przez swych właścicieli, ponieważ właściciele nie mają co zrobić z czworonogami podczas urlopu. To bardzo nieludzkie i nieetyczne. Zwierzęta, tak jak ludzie czują, przywiązują się do człowieka i bardzo przeżywają rozstanie ze swym właścicielem.

A przecież wystarczy odpowiednio zaplanować urlop i znaleźć takie rozwiązanie, które nie skrzywdzi zwierzaka. Nie należy się martwić, że jeśli nie zabierzemy swego pupila ze sobą na wakacje, nie jesteśmy dobrymi opiekunami. Często jest to decyzja najrozsądniejsza. Długa podróż, zmiana otoczenia to dla zwierzęcia duży stres.

Pod opieką zaufanej osoby

Warto więc poprosić bliską zaufaną osobę, kogoś z rodziny, przyjaciół lub sąsiadów o zaopiekowanie się czworonogiem pod naszą nieobecność. Nie bójmy się, że pies zapomni o swoim właścicielu podczas jego nieobecności. Psy to zwierzęta o doskonałej pamięci. Po naszym powrocie pies przywita nas z ogromną radością.

Jeżeli nasz pies ma wyjątkowy charakter, jest zbyt ruchliwy, uparty czy może wyjątkowo strachliwy, zastanówmy się, czy osoby, które będą opiekować się psem podczas naszego wyjazdu dadzą sobie radę. Przedstawmy im swoje obawy, udzielmy rad, podczas wyjazdu starajmy się cały czas „być pod telefonem”, by w razie ewentualnych problemów mogli się z nami skontaktować.

Hotel dla zwierząt

Innym rozwiązaniem jest znalezienie hotelu dla zwierząt. W takich hotelach zatrudnione są osoby, które mają doświadczenie w opiece nad zwierzętami, lubią je i mają do nich odpowiednie podejście. Większość czworonogów szybko przyzwyczaja się do nowej sytuacji i łatwiej znosi rozłąkę ze swym właścicielem. W hotelach zwierzęta mają zapewnione posiłki, miejsce do spania, codzienne spacery.

Wyjazd ze zwierzęciem

Jeżeli nie wyobrażamy sobie rozstania z naszym pupilem, wybierzmy takie miejsce, gdzie możemy pojechać razem z nim. Trzeba wtedy spakować dodatkowy bagaż dla zwierzęcia. Powinny się tam znaleźć: karma dla psa, miska na karmę i na wodę, legowisko, obroża i smycz, kaganiec, szczotka do pielęgnacji sierści, ulubiona zabawka zwierzęcia, książeczka szczepień, łopatka i torebki na psie nieczystości

Każdy wyjazd ze zwierzęciem należy odpowiednio i szczegółowo zaplanować. Pamiętajmy o zasadach przewożenia zwierzęcia i bezpieczeństwie podczas podróży. Jeżeli nasz pupil nigdy nie podróżował, stopniowo przyzwyczajajmy go do jazdy.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.