Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 czerwca 2024

Jesienne plakaty – jesienne dekoracje

Coraz więcej uwagi każdy z nas przywiązuje do wystroju wnętrz. Każdy z nas chce się czuć przytulnie w swoich czterech katach. Oczywiście sposobów aby osiągnąć zamierzony cel jest wiele. My poniżej przedstawimy Wam kilka sposobów jak wprowadzić efekt hygge na jesień właśnie wykorzystując plakaty lub nawet tapety czy naklejki ścienne – będące ciekawą alternatywą do galerii plakatowych. 

Domowe galerie plakatowe od jakiegoś czasu są bardzo popularne i faktycznie stanowią sezonowy element dekoracji i aranżacji wnętrz.  I faktycznie nie ma co się dziwić oprócz zmian w poduszkach na kanapie czy kwiatach na balkonie galerie plakatowe to najprostszy sposób żeby w szybki i tani sposób wprowadzić sezonowe zmiany w naszych domach. Zimą śnieżne krajobrazy, latem plakaty z falami i palmami, a jesienia… no właśnie przejdźmy do jesieni.

Popularne motywy plakatowe na jesień

Jest kilka ciekawych rozwiązań na jesień. Po pierwsze jesienią warto wprowadzić do domu kolory które można zobaczyć również na dworze, dlatego bardzo popularnie plakaty tego właśnie sezonu to plakaty w których pojawia się dużo kolorów w odcieniach rudych, brązowo – piaskowych, beżach – często nasi klienci wybierają na ten sezon plakaty abstrakcyjne – w których można odnaleźć właśnie takie kolory. Plakaty tego typu można łączyć z plakatami z tzw. suszkami, które również mają dokładnie takie kolory.

Kolejnym popularnym motywem tego sezonu są lasy we mgle. Takie lekko senne widoki idealnie korespondują z tym co się dzieje za oknami naszych domów. 

Plakaty lasy we mgle potrafią mieć wiele odcieni, kolorów jednak to właśnie przede wszystkim ta senna, magiczna aura wprowadzi odpowiednią jesienna atmosferę do naszego domu. Plakaty lasy we mgle pięknie komponują się z innymi plakatami z działu natura – tutaj polecamy plakaty z pieńkami czy drewienkami. Innym ciekawym a zarazem jesiennym połączeniem są plakaty lasy razem z plakatami z leśnymi zwierzakami – najpopularniejszy motyw sezonu to sarenki.

Kolejnym jesiennym motywem są plakaty na ścianę z herbatkami połączone z plakatami typograficznymi nawiązującymi do skandynawskiego stylu życia hygge. Nawet zagorzali kawosze chętnie podmieniają swóje plakaty kawowe na właśnie takie z herbatkami, które dodają przytulności naszym wnętrzom. 

Zamiast plakatów warto może w tym sezonie wypróbować obrazy/plakaty na płótnie – poprzez swoją fakturę wprowadzą one właśnie ten przytulny klimat do naszych domów. Płotno oraz drewienka ocieplą naszą przestrzeń. 

Tapety

Aby ocieplić nasze domy warto również na jesień pomyśleć o wprowadzeniu tapet. Tapety szczególnie w pokojach dziecięcych – z wykorzystaniem słodkich motywów ze zwierzątkami leśnymi, nie tylko ozdobią pokoje naszych milusińskich, ale sprawią, że dzieci będą się w nich czuły przytulnie.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.