Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

25 czerwca 2024

Dodaj swoim ścianom uroku – obrazy na płótnie i fototapety

Aranżacja wnętrz w domu może być wspaniałą zabawą dla całej rodziny lub nużącym zadaniem – czasami trudno jest urządzić pomieszczenie tak, by spełniało wszystkie oczekiwania. Jeśli z jakichś powodów sypialnia, salon lub inny pokój wygląda mało atrakcyjnie, ciekawym sposobem na ubarwienie i dopieszczenie wnętrza są dekoracje ścienne. Ich zastosowanie może optycznie powiększyć pomieszczenie lub wręcz przeciwnie – uczynić je bardziej przytulnym, zależnie od projektu. Jeśli chcesz, aby Twoje ściany nabrały charakteru i prezentowały coś więcej niż kolor, możesz to łatwo zrobić, wieszając obrazy drukowane na płótnie lub zamawiając fototapety na wymiar.

Obrazy na płótnie – estetyczny minimalizm

Od tradycyjnych obrazów w zdobionych ramach obrazy drukowane na płótnie różnią się tym, że takowych nie posiadają – wyglądają zatem jak nieco wysunięta do przodu grafika ścienna, schludna i minimalistyczna. Idealnie pasują do przestronnych wnętrz wyposażonych w lekkie, nowoczesne meble, w których ramki na obrazy mogłyby wyglądać zbyt ciężko. Możliwość zamówienia dowolnego obrazu – abstrakcyjnej grafiki lub fotografii – sprawia, że dekoracja będzie idealnie dostosowana do Twoich upodobań i stylu wystroju. Wyjątkowym atutem jest to, że płótno okrywa także boki bryły – obraz sprawia wrażenie bardziej przestrzennego. Zależnie od wybranego koloru, może odznaczać się od ściany lub z nią zlewać. Wszystko to sprawia, że obrazy na płótnie to idealna nowoczesna dekoracja ścienna.

Fototapety na wymiar – trwałe i wysokiej jakości

Oprócz wieszania obrazów, ciekawym rozwiązaniem jest fototapeta pokrywająca całą ścianę lub wybraną jej część. Tak udekorowana tylna ściana sypialni lub pokoju dziennego stworzy wyjątkową atmosferę, która może uspokajać lub wręcz przeciwnie – inspirować wyobraźnię i pobudzać do działania. Popularne fotografie przedstawiające elementy przyrody pomagają wyciszyć się przed snem, zaś interesujące efekty optyczne i abstrakcyjne wzory uświetnią rozrywkę w salonie. Fototapety tworzone z dbałością o trwałość i wysoką rozdzielczość nakładanych zdjęć mogą naprawdę zapierać dech w piersiach i sprawiać wrażenie otwartej przestrzeni. Pomoże to ożywić niewielkie, ciasne pomieszczenia. Dzięki temu, że możesz podać dokładne wymiary zamawianej fototapety, nie otrzymasz zbyt małego produktu, który prezentowałby się nieestetycznie, ani zbyt dużego, który należałoby dodatkowo przycinać.

Połączenie obydwu rodzajów dekoracji ściennych w jednym pomieszczeniu także jest możliwe i tworzy wyjątkowo artystyczny efekt. Dwa pasujące do siebie motywy, jeden pokrywający całą ścianę, drugi zaś środek przeciwległej, podkreślają celowość aranżacji i wyobraźnię, która wzięła udział w jej projektowaniu. Fototapety możesz zamontować samodzielnie, lecz istnieje także możliwość skorzystania ze specjalnej usługi, dzięki czemu unikniesz nierówności i zbędnych przerw pomiędzy częściami tapety. Tak udekorowane wnętrze będzie prezentować się luksusowo lub bajkowo – dokładnie tak, jak tego oczekujesz.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.