Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

1 lutego 2023

Jak wybrać hulajnogę dla dorosłych i młodzieży?

Każdego dnia możemy spotkać coraz większą liczbę osób jeżdżących na elektrycznych hulajnogach. Spotykamy na nich młodzież, rodziców z dziećmi oraz pracownicy korporacji. Sama jazda jest bardzo przyjemna, jednak jazda na innowacyjnym urządzeniu to coś znacznie więcej. Zobacz nasze porady oraz mały hulajnoga elektryczna ranking.

Hulajnoga dla dorosłych, a dla dzieci

Decydując się na zakup urządzenia, musimy mieć świadomość, że hulajnoga dla młodzieży i dorosłych będzie się różnić od urządzenia przeznaczonego dla dzieci. Wszystkie działają jedna w ten sam sposób – posiadają dwa koła, które złączone są ze sobą podestem. Kieruje się poprzez manewrowanie pionową rurką z kierownicą. Do jazdy można wykorzystać swoje nogi (poprzez odpychanie) lub silnik urządzenia, który wprawi urządzenie w ruch za nas.

Więcej o tym, jaką hulajnogę kupić dowiesz się na: https://electricfeel.pl/blog/jaka-hulajnoge-elektryczna-kupic/

Hulajnoga dla dorosłych różni się jednak od hulajnogi dla dzieci. Są one przede wszystkim większe. Jest to konieczne, dla wygodnej jazdy osoby kierującej. Muszą być również bardziej wytrzymałe, dlatego często wytwarzane są z bardzo mocnych stopów aluminium. Zazwyczaj hulajnogi dla dorosłych mogą unieść ciężar do nawet 120 kilogramów oraz pozwalają na swobodną jazdę osobom, które mają nawet 190 cm.

Jaką hulajnogę elektryczną kupić?

Zakup pierwszej elektrycznej hulajnogi zawsze jest najtrudniejszy, ponieważ kupując kolejne urządzenia doskonale znamy już swoje potrzeby i preferencje. Warto jednak zawsze zwracać uwagę na kilka istotnych aspektów, którymi m.in. są: stabilna i mocna konstrukcja wykonana z aluminium lub innego trwałego materiału, jak najmniejsza waga (najlepiej nieprzekraczająca 5 kg), średnica kółek pozwalająca na łatwe przejeżdżanie po przeszkodach (najlepiej w granicach pomiędzy 150-200 mm). Najlepszym materiałem na koła jest guma. Istotny jest również wybór urządzenia umożliwiający łatwą regulację kierownicy do wzrostu.

Hulajnogi dla młodzieży: https://electricfeel.pl/razor-e300s/Antypoślizgowa nakładka na podest oraz możliwość złożenia są z kolei nie oczywistymi, ale bardzo przydatnymi cechami hulajnogi. Warto również zwrócić uwagę na to, czy wybrana przez nas hulajnoga posiada podpórkę (nóżkę), która pozwala na postawienie hulajnogi w pozycji pionowej oraz jaki jest maksymalny wzrost i waga pozwalający na wygodną jazdę. Przykładem doskonałej hulajnogi jest np. airwheel z3. Model ten dostępny jest pod adresem: https://electricfeel.pl/airwheel-z3/

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.