Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

5 KROKÓW, ABY BYĆ ZADBANYM FACETEM – KOSMETYKI DLA MĘŻCZYZN

Mówi się, że nie można drugi raz wywrzeć pierwszego wrażenia. Dlatego właśnie warto jest zadbać o swój wizerunek. Na pewno znasz to stare przysłowie: „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Wypielęgnowane ciało, pokazuje pewność siebie i świadczy o zdrowiu.

5 KROKÓW, ABY BYĆ ZADBANYM FACETEM – KOSMETYKI DLA MĘŻCZYZN

Mówi się, że nie można drugi raz wywrzeć pierwszego wrażenia. Dlatego właśnie warto jest zadbać o swój wizerunek. Na pewno znasz to stare przysłowie: „Jak cię widzą, tak cię piszą”. Wypielęgnowane ciało, pokazuje pewność siebie i świadczy o zdrowiu.

ZACZNIJ OD CODZIENNEJ HIGIENY

Dla wielu mężczyzn słowo „mydło” jest synonimem na każdy kosmetyk przeznaczony do mycia. Za mydło robi szampon, płyn do kąpieli, peelingi dziewczyny. Działa to też w drugą stronę. Wielu uważa, że zwykłym mydłem w kostce może umyć całe ciało, twarz, a nawet włosy. Może u naszych dziadków to spełniało swoje zadanie. Dziś jesteśmy jednak narażeni na więcej zanieczyszczeń i alergenów, które codziennie nas atakują.

Po pierwsze, warto mieć w łazience nie tylko mydło w kostce. Zastanów się jak wygląda Twoja skóra. Czy jest sucha, czy gruba i szorstka. Czy na ciele pojawiają się wypryski. W zależności od tego, dopasuj dla siebie odpowiedni żel pod prysznic, mydło czy płyn do kąpieli.

Po drugie, do mycia głowy używaj szamponu! Dobierz go do swoich włosów. Nie sięgaj po produkty przeznaczone dla kobiet. One mogą nie zdawać egzaminu, ponieważ kobiety zazwyczaj mają cieńsze włosy oraz inne PH, bo ma wpływ choćby na to, jak długo nasze włosy pozostaną świeże, puszyste i błyszczące. Gdy już umyjesz głowę – nie bój się słowa „odżywka”. Jej zadaniem jest wzmocnienie Twojej bujnej czupryny.

Po trzecie, pamiętaj o dezodorancie. To must have każdego faceta. Nikt nie lubi przebywać w towarzystwie spoconego gościa, który cały dzień spędził w swoim grubym swetrze. Dobry dezodorant, przeznaczony dla mężczyzn zapewni Ci świeżość na długo.

PIELĘGNACJA BĘDZIE WISIENKĄ NA TORCIE

Czwartym krokiem do tego, aby stać się zadbanym mężczyzną, będzie używanie kremów. Tu sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku mydła – dobierz krem, który odpowiada potrzebom Twojej skóry. Najczęściej sięga się po te nawilżające albo matujące, które lekko zwężają pory. Jeśli jesteś po trzydziestce, możesz również wybierać te specyfiki, które maja działanie przeciwzmarszczkowe.

Po piąte, zadbany facet troszczy się również o swoją fryzurę oraz zarost. Włosom najczęściej nie wystarczy jedynie to, że „rosną”, serio. Wypróbuj różne kosmetyki. Do ułożenia fryzury możesz użyć żelu, brylantyny, gumy, pianki czy lakieru. Sprawdź, który z tych produktów najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku. Jeśli chodzi o zarost, zadbaj o jego, pielęgnując go olejkami, regularnie przycinaj i szczotkuj.

Aby zdobyć potrzebne kosmetyki dla mężczyzn, nie musisz biegać po sklepach. Tak między nami – niewiele produktów naprawdę dostosowanych do męskich potrzeb można znaleźć w drogeriach. Skorzystaj z neta i zrób zakupy z dowolnego miejsca, o dowolnej porze. Najlepsze kosmetyki dla facetów znajdziesz na stronie faceman.pl.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.