Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

10 sierpnia 2022

Kiedy warto wybrać ofertę na kartę?

Telefon na kartę to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą wiązać się na długi okres z jednym operatorem. Jest to bardzo wygodne i pozwala na samodzielne dostosowanie pakietu, a także kosztów, do własnych potrzeb.

Czym charakteryzują się oferty na kartę?

Telefon na kartę to nic innego jak przedpłacony pakiet rozmów, SMS-ów oraz Internetu, z którego można zrezygnować w dowolnym momencie. Pierwsze oferty kart przedpłaconych pojawiły się około 2004 roku, dzięki czemu coraz więcej osób zaczęło wybierać telefon na kartę, zamiast abonamentu. Najlepsza oferta na kartę powinna charakteryzować się następującymi cechami:

  • niska cena w stosunku do ilości połączeń,
  • wysoki limit danych lub bezpłatne połączenia z niektórymi serwisami internetowymi, na przykład mediami społecznościowymi.

W praktyce można uznać, że karty przedpłacone są bardzo dobrym rozwiązaniem dla tych, którym zależy na elastyczności oraz niższych kosztach. Obecnie każdą kartę trzeba zarejestrować, jednak nie oznacza to konieczności wiązania się na kilka lat z danym operatorem. Można uznać, że telefon na kartę jest bardzo wygodnym i korzystnym rozwiązaniem.

Internet na kartę

Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest Internet na kartę, który nazywany jest także siecią mobilną. Taką kartę SIM można wziąć ze sobą wszędzie, na przykład na wyjazd wakacyjny lub na służbową delegację. Karta z Internetem pasuje do różnych urządzeń, tj. smartfona, tabletu oraz laptopa, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z sieci w każdej sytuacji. Wybierając takie rozwiązanie, warto jednak sprawdzić koszt miesięczny, a także wysokość opłaty aktywacyjnej. Spore znaczenie ma także limit transferu danych, a oczywiście im jest on większy, tym lepiej. Warto zaznaczyć, że w przypadku Internetu na kartę można korzystać z sieci tylko wtedy, kiedy się chce, a więc transfer danych zmniejsza się jedynie w trakcie użytkowania, a nie wraz z rozliczeniem miesięcznym. Zaletą takiego rozwiązania jest elastyczność, a także możliwość dopasowania do swoich preferencji. W przypadku, w którym można skorzystać z sieci Wi-Fi, Internet na kartę można wyłączyć, co oszczędza dane. Nie trzeba także martwić się o dodatkowe koszty. U wielu operatorów Internet na kartę można zamówić online, w szybki i prosty sposób. Stały dostęp do sieci, w różnych sytuacjach pozwala na uzyskanie spokoju wewnętrznego, a także na kontakt z bliskimi w dowolnym momencie.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.