Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Prywatny akademik to sposób, aby poznać wszystkie oblicza Krakowa

Kraków to doskonale miejsce nie tylko na studiowanie, ale również na wszechstronny rozwój intelektualny i duchowy. Tu zdobędzie się życiowe doświadczenie, ale będzie również czas na relaks i zabawę, które w życiu młodego człowieka są również ważne jak dobre oceny w indeksie.

Historia, tradycja i nauka na najwyższym poziomie

Kraków to też ogromnie intrygujące i ciekawe miasto. Ma bogatą historię i ogromne tradycje, które spotkać można dosłownie na każdym kroku. Jest poza tym również jednym z najważniejszych ośrodków akademickich nie tylko w kraju, ale i w Europie. Funkcjonuje tu ponad 20 wyższych uczelni publicznych i niepublicznych. Wśród nich są te najlepsze, zajmujące najwyższe miejsca w rankingach szkół wyższych, czyli założony w 1364 roku Uniwersytet Jagielloński i będącą na czele wdrażania nowoczesnych technologii Akademię Górniczo-Hutniczą.

W Krakowie na blisko 300 kierunkach kształci się co roku około 200 tysięcy studentów. Muszą oni wszyscy gdzieś mieszkać. Jedną z doskonałych propozycji kwatery dla żaka jest prywatny akademik Unibase, który będzie świetną bazą wypadową, aby poznać wszystkie oblicza Krakowa. A jest ich bardzo dużo.

Miasto noblistów i festiwali

To przecież również miasto noblistów. Tu po powrocie z emigracji mieszkał Czesław Miłosz. Swoją większą część życia spędziła w Krakowie Wisława Szymborska, a Henryk Sienkiewicz publikował swoje powieści w krakowskiej gazecie Czas. Kraków to też kulturalna stolica Polski Europy. Słynie z odbywających się tu cyklicznie licznych festiwali literackich teatralnych filmowych i muzycznych. Codziennie odbywa się tu kilkanaście mniejszych lub większych wydarzeń kulturalnych.

Kraków cały czas tętni życiem

To miasto cały czas tętni życiem między innymi dlatego, że jest jednym z ulubionych miejsc odwiedzanych przez turystów z całego świata. Co roku przyjeżdża do Krakowa kilkanaście milionów gości. To pewnie z tego powodu nie ma chyba drugiego takiego miejsca w Polsce, gdzie byłoby tyle różnych lokali, restauracji, knajpek lub barów na metr kwadratowy powierzchni. Do wyboru jest więc wiele miejsc, gdzie młody człowiek mógłby się po zajęciach na uczelni lub po pracy spotkać ze znajomymi, zrelaksować się, posłuchać dobrej muzyki, a przy okazji zjeść coś dobrego lub po prostu wypić kieliszek wina lub piwo.

To wszystko sprawia, że Kraków ma swój niepowtarzalny klimat, który warto poznać. A zrobić to można tylko mieszkając w tym mieście. Prywatny akademik i Kraków to naprawdę dobre rozwiązanie dla każdego studenta.

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.