Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

18 czerwca 2024

Modny i funkcjonalny salon – idealny narożnik pokojowy.

Pragniesz urządzić salon, który będzie zachwycał harmonią, ponadczasową i nowoczesną aranżacją? Stawiasz na uniwersalne, stonowane kolory oraz proste bryły mebli, które nadadzą wnętrzom niepowtarzalnego charakteru? Ten artykuł jest przygotowany właśnie dla Ciebie!

Narożnik – centrum domowego życia

Wiele osób uważa, że udany wypoczynek, to taki, który spędzamy w leniwy sposób, w rodzinnym gronie na wygodnej kanapie bądź narożniku, oglądając ulubiony serial w telewizji.
Jednak czym charakteryzuje się wygodny narożnik?
Komfortowy narożnik powinien cechować się miękkością, która jest idealnie dopasowana do naszych preferencji – jedni wolą miękkie siedziska, które otulają wszystkie części ciała, pozwalając na ekstremalne rozluźnienie wszystkich mięśni, drudzy zaś wolą bardziej twarde modele, które są stabilne i bardziej wytrzymałe.

Praktyczne funkcje narożnika do salonu.

Idealny narożnik to taki, który oprócz wygodnego siedzenia i ładnego wyglądu spełnia kilka dodatkowych funkcji. Powinien być on wyposażony w funkcje, które znacząco ułatwią nam codzienne funkcjonowanie.
Pierwszą z nich i jedną z najważniejszych, jest funkcja spania. To doskonałe rozwiązanie, które sprawdza się podczas niezapowiedzianych wizyt przyjaciół, bądź na co dzień tworząc komfortowe miejsce do spania. Powierzchnia spania różni się od siebie – wszystko zależy od wybranego modelu. Waha się ona od 120 do nawet 150 cm szerokości, tworząc znakomite miejsce wypoczynku dla nawet dwóch osób.

Drugą funkcją, równie przydatną, szczególnie w niewielkich pomieszczeniach bądź mieszkaniach, jest wbudowany pod siedziskiem pojemnik. Odgrywa on rolę schowka nie tylko na pościel, koce czy poduszki, ale również sprawdza się jako dodatkowe miejsce do przechowywania ubrań sezonowych bądź rzeczy, które na co dzień nie mają swojego stałego miejsca.
To właśnie narożnik z pojemnikiem pomoże Ci zachować nienaganny porządek w salonie!

Trzecią opcją, która nie jest konieczna, ale za to podwyższa komfort wypoczynku, jest funkcja regulacji zagłówków bądź podłokietników. Umożliwia idealne dopasowanie narożnika do zajmującej przez nas pozycji, pozwalając na całkowite odprężenie ciała.

Narożnik pokojowy – jaki wybrać?

Jak dostosować narożnik do naszych potrzeb i gustu, w zgodzie z bieżącymi trendami?
Otóż w pierwszej kolejności zadecyduj o wielkości narożnika. Jeśli Twoja rodzina jest liczna, wybierz taki model narożnika, który umożliwi wszystkim domownikom komfortowy wypoczynek. Duży narożnik idealnie wkomponuje się w otwartą przestrzeń, będąc jej wyróżniającym elementem oraz dekoracją.
Jeśli natomiast nie możesz pozwolić sobie, choć na odrobinę szaleństwa, proponujemy małe narożniki, które również posiadają opcję rozkładania bądź pojemnik na pościel. Doskonale sprawdzają się w małych salonach bądź w pokojach dziennych, pełniących również rolę sypialni.

Idealnie wybrany narożnik to taki, na którym wygodnie obejrzysz ulubiony film w rodzinnym gronie, bądź w samotności, relaksując się, czytając ulubioną książkę.
Pamiętaj, narożnik to mebel, który powinien być nie tylko piękny, ale i funkcjonalny oraz komfortowy!

Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.